Кадиз – Сантандер: Првиот против последниот за наплата на одлична квота

Кадиз
Cádiz 200115 Cádiz Mirandes

Кадиз се наоѓа во лоша серија но и понатаму е лидер во втората лига на Шпанија. Сега тие од лидерското место го пречекуваат последниот тим на табелата Сантандер.

Добра можност за Кадиз да се врати на победите

Кадиз последен пат славеше на 15-ти Декември и од тогаш има два порази и две ремија во Ла Лига 2 и испадна од Купот од нисколигашот Логронес. Сепак, Кадиз имаше добра залиха од предходно па оваа лоша серија не е со големи последици, барем засега. Долго време Кадиз беше неприкосновен на врвот, па сега и по оваа сњрија тие се први на табелата со ист број на бодови со Алмерија. Но проблем може да биде ако Кадиз не слави и на овој меч, бидејќи третиот тим на табелата ќе добие можност да им се доближи на два бода. Сепак, Кадиз има голем квалитет, а и пред сезоната важеше за еден од фаворитите з апласман во Ла Лига.

Сантандер не знае да победи, но и тешко губи

Сантандер е убедливо најлошиот тим сезонава во втората лига на Шпанија. Со само две победи од 24 натпревари тие не можат да очекуваат ништо друго освен последна позиција на табелата, па дури можат и да бидат среќни што сеуште имаат шанси за опстанок. Интересно, но Сантандер не победува, а не ни губи премногу често бидејќи има само осум порази наспроти 14 нерешени средби. Тимот игра доста тврди натпревари со малку голови сезонава, но сега ќе има исклучително тешка задача против еден од најдобрите во лигата.

Квалитетот и домашниот терен е на страната на Кадиз. Сантандер има само две победи до сега и ќе остане на нив и после ова коло. Време е Кадиз да се врати на победите, а овој противник е добра можност за такво нешто.

Наш предлог:

Победа на Кадиз @ 1.73 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*