Бундеслига 1-во коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Паузата заврши и за вредните Германци. Денес започнува и оваа лига, една од најјаките, а во во првото коло сме без некое поголемо дерби.

Баерн – Херта – 1&3+

Шампионот како и секоја година има чест да ја отвори новата сезона. На Алијанц арена доаѓа екипата на Херта со која Баварците имаа многу проблеми во изминатите сезони, а играа само три пати. Силата на Херта се уште е мистерија, но во секој случај натпреварите на Алијанц арена се ефикасни, а Баерн нема да ја испушти приликата да победи. Наш предлог е 1&3+ во 1xBet со коерфициент од 1.50.

Дортмунд – Аугсбург – 1/1

Милионерите беа на прагот за да земат титула во минатата сезона, а сами си сносат одговорност за тоа што останаа без неа. Имаа огромна предност, но не успеаа да ја сочуваат предноста, па потоа следуваше и катастрофата во Минхен која им ги сруши соништата. Аугсбург веројатно не почнува ново првенство. Во минатата сезона одвај се спасија, а имаа и турболентно лето. Овде очекуваем доминација на домаќините и предлагаем 1/1 со кеофициент од 1.60 во Bet365.

Леверкузен – Падерборн – 1&T12+

Баер го направи тоа што го сакаше минатата сезона и стигна до ЛШ, па за време на летото можеше мирно да го припрема тимот за елитното натпреварување. Сепак не беа премногу активни во поглед на трансферите, но можеби ќе се засилат до крајот на август. Падерборн сите ги изненади со пласманот во елитата. Направи голем успех, а сега главна цел им е да се задржат повеќе од една сезона во елитата. Наш предлог за овој дуел е 1&T12+ со квота 1.49 во Bet365.

Вердер – Фортуна – ГГ

Екипата на Вердер беше на осмото место и за еден бод им побегна пласман во квалификациите за ЛЕ. Фортуна одлично се снајде во првата сезона по повратокот во елитата, па сега од нив треба да очекуваме подобри изданија. Во првото коло од Купот двете екипи имаа лесна задача бидејќи играа со нисколигаши, а овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар. ГГ е најлогичен предлог со квота од 1.66 во William Hill.

Волфсбург – Келн – 1

Задоволни се „волците“ со учинокот од претходната сезона кога со осовјување на шестото место изборија пласман во ЛЕ. Волфсбург можеби можеше да стигне и до елитното натпреварување, но сепак ова за нив е голем напредок. Келн нема големи амбиции и задоволни би биле со сигурен и навремен опстанок. Предлагаме 1 со коефициент од 1.86 во 1xBet.

Фрајбург – Мајнц – 0-2

Уште еден неизвесен натпревар не очекува во првото коло. Минатата сезона Мајнц беше посуепшен во меѓусебните дуели, па славеше и на домашен терен во Фрајбург со дури осум пстигнати голови на тие два натпревари. Фрајбург оди понатаму во најмасовното натпреварување преку Магдебург, а во минатата сезона беа една позиција под Мајнц. Наш предлог е 0-2 гола со коефициент од 1.90 во Bet365.

Менхенгладбах – Шалке – ГГ

За домашната екипа минатата сезона беше добра, а малку фалеше да биде одлична, додека за Шалке никогаш полошо. Менхенгладбах беше сигурен за ЛШ, но врза многу лоши резултати и тоа на домашен терен, па на крај се задоволија со ЛЕ. Шалке успеа да го избегне најлошото сценарио и во однос на вицешампионската титула од пред две години тоа е вистинска катастрофа. Овде очекуваме отворен дуел и ГГ со коефициент од 1.64 во William Hill.

Ајнтрахт – Хофенхајм – 3+

Можеби ова е најголемото дерби на првото коло од Бундеслигата. Двете екипи кои минатата сезона завршија во горниот дел од табелата се сретнуваат токму денес. Франкфурт стигна до квалификации за ЛЕ и сега им иде добро, бидејќи им остана само уште една препрека. Хофенхајм новата сезона ја започнува без тренерот Нагелсман, а него ќе го замени помошникот Шрјодер. Оваа екипа помина во второ коло од Купот, но со доста проблеми против екипат аод четвратата лига. Наш предлог за овој дуел е 3+ со квота 1.58 во Bet365.

Унион Берлин – Лајпциг – 2

Три сезони Лајпциг игра во елитата и има добри резултати зад себе. Најголема промена се случи на клупата каде што го променија тренерот. Унион Берлин е дебитант во Бундеслигата и малку луѓе очекуваа дека ќе стигнат до тука. Тие во првото коло се пред тежок испит, бидејќи Лајпциг е далеку поквалтиетен тим. Типуваме 2-ка со коефициент од 1.80 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*