Тикет на денот ( сабота, 21.10.2017 )

Сабота е ден со најголем број фудбалски натпревари, а денес има и неколку дерби мечеви низ Европа. Сепак ние се решивме да предложиме 4 меча од условно кажано послаби лиги за кои сметаме дека ќе поминат според очекувањата, а се со одлични коефициенти од обложувалницата 1хБет.

ШТУРМ – МАТЕРСБУРГ – 1 ( 1.55 )

Штурм сезонава имаше амбиции за излез во Европа, но како игра досега амбициите пораснаа па веќе се споменува и битка за титула. Во моментов Штурм е прв на табелата со 25 бода, односно со 8 победи, едно реми и дв порази и доколку сака битка за титула мора да слави на натпреварите како овој. Матерсбург е една од послабите екипи во Австрија и е претпоследна на табелата со само 7 бода и една победа досега, па својата шанса треба да ја бара на мечевите со екипи од својот ранг, или на својот стадион. Предлагаме да одиграте Победа на домаќинот со коефициент 1.55 во 1хБет.

ЕУПЕН – МЕХЕЛЕН – ГГ ( 1.55 )

Ова е дерби на дното во белгиската Јупилер лига. Еупен е претпоследен, односно 15-ти, додека Мехелен е на 14-то место на табелата. Двете екипи имаат сериозни проблеми со одбраната и тоа е единствената причина што се во опасната зона на табелата. Интересно но и двете екипи сезонава играат многу ефикасни дуели и овој меч за двете екипи е доста важен за излагање од дното на Јупилер лигата. Предлагаме да одиграте Двете екипи да постигнат гол со коефициент 1.55 во 1хБет.

ЕХЕТЕР – ПОРТ ВАЈЛ – 1 ( 2.00 )

Домаќините се на 3-то место на табелата со амбиции за пласман во Лига еден и дефинитивно имаат тим за такво нешто, без разлика што во преодниот рок останаа без некои од најдобрите фудбалери. Пред Ехетер е императив да победи бидејќи во предходните два меча забележа реми и пораз. Порт Вејл минатата сезона играше еден ранг повисоко и откако испанда од Лига еден, остана без речиси целиот тим. Сезонава екипата е сосема нова, со нов менаџер и сеуште ја пронаоѓа својата игра. Иако екипата врза две победи во низа во предходните два меча, овој пат е аутсајдер. Предлагаме Победа на домаќинот со коефициент 2.00 во 1хБет.

ЈЕНИ МАЛАТИЈАСПОР – ТРАБЗОНСПОР – 3+ ( 1.73 )

Двете екипи играат доста променливо сезонава и ги дели само еден бод на табелата, со тоа што Трабзон е на 11-то место, а Малатијаспор е на 14-то место на табелата. Заедничко и за двете екипи е тоа што сезонава играат доста ефикасни натпревари, а и двете екипи влегуваат по тешки порази во овој меч. Трабзон доживеа дебакл од Акшисар и тоа на домашен терен губејќи со неверојатно 1:6, додека Малатија загуби со 3:1 од Фенербахче на гости, па сега и двете екипи ќе сакаат да го поправат впечатокот. Предлагаме да одиграте Да паднат повеќе ос 2.5 гола со коефициент 1.73 во 1хБет.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*