Тикет на денот (сабота, 14.12.2019)

тикет на денот

Ова е претпоследен викенд од 2019 година кој може да се пофали со топ понуда. Кој е во минус оваа година, има уште две прилики да го поправи салдото, а ние ќе се обидеме да ви помогнеме.

Мајнц – Дортмунд – 2 @ 1.64 во 1xBet

Милионерите успеаа да поминат во 1/8 финалето од ЛШ, а тоа ни самите не го очекуваа. Сега можат да се посветат на Бундеслигата која секако им е приоритет оваа сезона. Работите се поправаат и во домашното првенство, а поразот од Баерн и ремито против Падерборн се оставени во минатото. Мајнц имаше две врзани победи прв пат во оваа сезона, но и таа кратка серија ја прекинаа со пораз во Аугсбург. Овде очекуваме победа за гостите и предлагаме 2 со квота 1.64 во 1xBet.

Шефилд – Астон Вила – ГГ @ 1.74 во William Hill

Овие две екипи во претходните две сезони војуваа во Чемпионшип, а сега се повратници во Премиер лига. Тимот од Шефилд се наоѓа на 8-та позиција, а барем малку да сакаа ќе беа и подобро пласирани. Астон Вила има 8 бода помалку од својот ривал и се наоѓаат веднаш над цртата за елиминација. Овде ќе биде интересен дуел и очекуваме двата тима да играат ефикасно и отворено. Наш предлог е ГГ со квота 1.74 во William Hill.

Атлетик Билбао – Еибар – Т12+ @ 1.96 во Bet365

Домаќините имаа голема прилика со победа над Бетис и Севиља да стигнат на четврото место на табелата. Сепак дожвиеаа пораз на Бенито Виљамарин со 3-2 и сега се на шестата позиција. Баскијците тогаш ја прекинаа серијата од пет натпревари без пораз на кој освоија дури 13 бода. Еибар доаѓа во незгоден момент во Билбао, бидејќи овој тим има серија од четири последователни порази на кој постигнаа само еден гол. Наш предлог е Т12+ со квота 1.96 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.59

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*