Тикет на денот ( недела, 19.11.2017 )

Денес во нашиот тикет на денот се најдоа еден меч од Бундеслигата и два меча од второлигашка конкуренција. Коефициентите се солидни и според нашата анализа би требало да испаднат сите три меча. Ги најдовме и највисоките коефициенти за типовите од понудите на онлајн обложувалниците.

ШАЛКЕ – ХАМБУРГЕР – 1 ( 1.70 )

По променливиот старт на сезоната Шалке полека но сигурно влегува во добра форма. Екипата на последните 5 меча во Бунелигата нема пораз, забележувајќи две ремија и 3 победи со што конечно се искачи на 6-та позиција. Кај Хамбургер ситуацијата е обратна. Тимот беше солиден на почетокот на сезоната но врза 8 меча без победа, на кои забележа 7 порази и едно реми за конечно во минатото коло да слави победа над Штудгард. Има најави и за тренерска смена на Гисдол, а доколку тимот не се подобри во следните неколку кола смената ќе биде неизбежна. Сепак на овој меч, Шалке е фаворит според сите сегменти на фудбалската игра.

Победа на Шалке @ 1.70 во PinnacleРегистрирај се на Pinnacle

САЛЕРИТАНА – КРЕМОНЕЗЕ – ГГ ( 1.71 )

Салеритана и Кремонезе се доста слични екипи. Двете екипи играат офанзивно и на гол повеќе без разлика дали играат дома или на гости. Двата тренерти Тесер и Болини форсираат сличен стил и слична формација. Слични беа и предвидувањата пред сезоната кои најавуваа битка за опстанок на двете екипи во Серија Б, но наместо тоа сега овие екипи се на 7-то и 8-то место со амбиции за бараж за пласман во Серија А. Кремонезе има скор 5-6-3, додека Салеритана 4-9-1. Она што е карактеристично на нивните дуели сезонава, е големата ефикасност. Двете екипи ги играат најефикасните дуели сезонава во оваа лига. Тоа очекуваме да продолжи и во меѓусебниот дуел.

Двете екипи дапостигнат гол @ 1.71 во 10BetРегистрирај се на 10Bet

МЈОНДАЛЕН – РАНХЕИМ – 1 ( 1.71 )

Ова е финале на плеј-офот во норвешката Втора фудбалска лига. Се игра само еден меч, а Мјондален поради подобриот пласман на табелата ќе игра на домашен терен, а според тоа има многу поголема предност за пласман во Првата лига на Норвешка. Во регуларниот дел од сезоната двата тима имаа ист број на поени но Мјондален беше трет, а Ранхеим четврти. Во полуфиналето Мјондален беше подобар од  Улл/Киса со 3:1, додека Ранхеим славеше тешко над Сандерс со 1:0. Овие две екипи играа на истиот стадион во Септември и Мјондален славеше убедливо со 3:0, а ние очекуваме да не ја пропушти шансата да обезбеди пласман во елитата пред своите навивачи и да слави и овој пат.

Победа на Мјондален @ 1.71 во MarathonbetРегистрирај се на Marathonbet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*