Бундеслига 6-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 6-то коло од Бундеслигата кое ќе ни донесе многу интересни дуели и се надеваме големи возбудкувања.

Унион Берлин – Ајнтрахт Франкфурт – 2

Унион Берлин е нов во германската елита, но искрено не делвуаат како комплетно спремни за да можат да се борат во Буднеслига. Тие засега имаат победено само еднаш и се наоѓаат веднаш над позициите кои водат во Цвајта. Ајнтрахт не личи на себе оваа година. Ние се нвикнавме овој тим да го гледаме во горнито дел од табелата, па сега ни е малку чудно, но ова е вистинско време за ја започнат победничката серија. Нашиот предлог е Тип 2, а тоа може да го изиграте во 1xBet со квота 2.30.

Аусбург – Леверкузен – 2

Аусбург игра „топло-ладно“ оваа сезона, но до сега успееа да запишат само една победа. Во последните две кола ја подобрија играта, па тоа е добар знак пред мечот со „фармацевтите“. Слаба точка на овој тим е одбраната, која прими барем еден гол на сите натпревари до сега. Од друга страна Леверкузен игра добро, има само еден пораз и целта на тимот повторно е пласман во Топ 4. Поради тоа немаат право на кикс на ова гостување и нашиот предлог е Тип 2, а тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент од 1.60.

Хофенхајм – Борусија Мехенгладбах – ГГ

Хофенхајм под водство на новиот тренер оваа сезона игра непрепознатливо, веќе три кола не знаат за победа. Иако важи за домашна екипа, оваа сезона игра лошо и пред своите гледачи. Мехенгладбах пак игра се подобро и подобро и запиша три победи на последните четири меча. Очекуваме возбудлив меч со голови на двете страни, а тоа може да го изиграте во William Hill со коефициент 1.53.

Мајнц – Волфсбург – 3+

Мајнц оваа сезона е еден од главните кандидати за испаѓање од лигата.Моментално се наоѓа на претпоследното место со само три освоени бода и има четири порази во пет натпревари. Најслаба точка е секако одбраната која прими најмногу голови од почетокот на сезоната. Од друга страна Волфсбург оваа сезона игра како препороден и нема ниту еден пораз. Веруваме дека ќе има многу голови на овој натпревар, па нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола. Тоа може да го изиграте во 1xBet со квота 1.75.

Падерборн – Баерн Минхен – 4+

Падерборн е убедливо на последното место на табелата со само еден освоен бод, па е прв кандидат за преселување во Цвајта. Сега на гости му доаѓа шампионот и целта сигурно ќе биде да прими што помалку голови. За Баварците ова би требало да биде полесен тренинг, а во последно време одлично им „работи“ нападот, па очекуваме „дожд“ од голови. Нашиот предлог е „повеќе од 3,5 гола. Тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент од 1.52.

Лајпциг – Шалке – 1

Лајпциг е најпријатното изненадување оваа сезона во Бундеслигата. Моментално се лидери на табелата и имаат скор од четири победи и едно реми, и тоа против шампионот. Играат отворен и убав фудбал, па ретко кој оваа сезона ќе успее да им земе бодови на домашен терен. Од дрига страна Шалке оваа сезона игра добро, има само три бода помалку од Лајпциг, но тешко дека ќе успее да освои бодови на ова гостување. Нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изиграте во William Hill со квота 1.53.

Борусија Дортмунд – Вердер Бремен – ГГ

Дортмунд на последниот меч испушти победа во последните минути против Ајнтрахт и поради тоа повеќе нема право на кикс. Сепак, се покажа дека одбраната на „милионерите“ е и тоа како ранлива, па веќе прими 7 гола во првите пет меча. Вердер на овој меч би требало да игра сконцетриран на одбраната и ќе се заканува од контранапади, па веруваме дека ќе постигне барем еден гол. Нашиот предлог е „двата тима даваат гол“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со квота 1.61.

Фортуна Дизелдорф – Фрајбург – ГГ

Фортуна иако е нов лигаш добро се снаоѓа на почетокот на сезоната, отвори со победа, но после тоа на четири меча освои само еден бод. Целта на овој тим е да избори опстанок, а за тоа ја чека грчевита борба, па ќе се обиде на домашен терен да освои што е можно повеќе бодови. Фрајбург пак е големо изненадување моментално е на 4-то место и со голема самодоверба влегува во овој меч. Нашиот предлог е „двата тима даваат гол“, а тоа може да го изиграте во Bet365 со квота 1.57.

Келн – Херта – 0-2

Дуел на два тима од дното на табелата, кои секако имаат квалитет да ја надминат кризата. Келн има четири порази во пет натпревари, па ова е шанса конечно да освои бодови на домашен терен.Од друга страна Херта лошо ја отвори сезоната, но има квалитет за средина на табелата. Двата тима имаат слаби напади, па веруваме дека нема да има многу голови на овој меч. Нашиот предлог е 0-2 гола, а тоа може да го изиграте во William Hill со квота 2.36.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*