Обложувалниците се изјаснија: Кој е следниот трансфер на Килијан Мбапе?

Француското чудо од дете стана еден од најдобрите фудбалери во светот. Многу клубови се заинтересирани за неговиот потпис, но само еден од нив е најголем фаворит во таа трка.

Имено, се зборува дека Мбапе сака да го напушти ПСЖ и својата кариера да ја продолже во друг клуб.

Според англиската обложувалница William Hill, прв фаворит за услугите на овој млад тален е екипата на Реал Мадрид. За Мбапе да потпише со тој клуб до 03.09.2019 година, коефициентот изнесува 3.50. Втор фаворит е екипата на Манчестер Сити со квота 15, а исто толку коефициент се нуди и за Мбапе да појде во тимот на Манчестер Јунајтед.

4-то и 5-то место се за екипите на Барселона и Јувентус, па доколку овој играч замине таму, коефициентот за наплата ќе има вредност 26.

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Обложи се на трансферот на Мбапе 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*