Вести

Обложувалниците се изјаснија: Кој е следниот трансфер на Килијан Мбапе?

Француското чудо од дете стана еден од најдобрите фудбалери во светот. Многу клубови се заинтересирани за неговиот потпис, но само еден од нив е најголем фаворит во таа трка. Имено, се зборува дека Мбапе сака […]

Јувентус - Аталанта
Анализа на натпревари

Јувентус – Аталанта: Меч со многу емоции за домаќинот и меч од историска важност за Аталанта

Скудетото ќе биде кренато во неделата вечер во Торино, но дуелот Јувентус – Аталанта ќе биде далеку од церемонијална игра. Аталанта со сите или се обидува да остане на четвртата позиција во Серија А и […]

Анализа на натпревари

Спектакл во Торино: Дали „Старата дама“ со искуство ќе ги победи младите момци од Амстердам?

Денес на програмата ги имаме реванш натпреварите од ¼ финалето на ЛШ, а за вас го издвоивме дуелот кој се игра во Торино каде што Јувентус го дочекува Ајакс. Првиот натпревар беше нерешен и заврши […]

Јувентус - Атлетико Мадрид
Анализа на натпревари

Лига на Шампиони: Јувентус – Атлетико Мадрид, се’ се сведува на “One night in Turin”

После милионите дадени за Роналдо, милионите продадени дресови со неговото име, на крајот се се сведува на само едно – Една ноќ во Торино. После сите комерцијални бенефиции поради кој беше донесен Кристијано Роналдо, тој […]

Атлетико Мадрид - Јувентус
Анализа на натпревари

Атлетико Мадрид – Јувентус: Роналдо и Гриезман повторно еден против друг

Еден од најинтересните натпревари во оваа фаза во фудбалската Лига на Шампиони е дуелот Атлетико Мадрид – Јувентус. Особено интересен но и неизвесен се очекува да биде првиот меч во Мадрид, во кој иако е […]

No Picture
Анализа на натпревари

Дерби на денот: Јувентус – Рома, најава, анализа и предлог тип

Јувентус е домаќин на Рома во дербито на колото во италијанската Серија А. Ова нема да биде голем дерби меч, но секако е дуел кој привлекува најголемо внимание викендов во Италија. Јуве е фаворит и […]

Вести

Дерби на Италија: „Малолетниот“ Интер на матурски испит кај „старата госпоѓа“

Утре на програмата е едно од најголемите дербија во Серија А, популарното „Derby d’Italia“ каде Јувентус на својот стадион ќе го пречека историски најголемиот ривал, тимот на Интер. Јувентус во овој натпревар влегува како фаворит, […]

Милан - Јувентус
Анализа на натпревари

Милан – Јувентус: Најава, анализа и предлог тип за дербито во Серија А

Милан – Јувентус е дербито на Серија А овој викенд. Јуве ја има фаворитската улога и ќе биде интересно да се види како тимот ќе реагира после поразот од Манчестер Јунајтед. Од друга страна на […]

Јувентус - Манчестер Јунајтед
Анализа на натпревари

Јувентус – Манчестер Јунајтед: Може ли Јунајтед до изненадување!? (Анализа и предлог тип)

Во еден од најинтересните дуели во Лигата на Шампиони, кои на програмата се во среда ќе играат Јувентус – Манчестер Јунајтед. Јуве и во Англија славеше победа, па и сега е фаворит за победа. Мурињо […]

дерби на денот
Анализа на натпревари

Дерби на денот: Мурињо и Роналдо – Кој ќе има кошмар на „својот“ Олд Трафорд?

Оваа недела на програмата е третото коло од најелитното натпреварување во Европа, Лигата на шампиони. Дефинитивно најинтересниот натпревар на ова коло ќе се игра на Олд Трафорд помеѓу Манчестер Јунајтед и Јувентус. Манчестер Јунајтед: „Црвените […]