Атлетико Мадрид - Реал Мадрид
Анализа на натпревари

Дерби на денот: Атлетико домаќин на Реал во битката за Мадрид

Саботната програма во Ла Лига завршува со големото мадридско дерби, во кое второпласираниот Атлетико е домаќин на лидерот во лигата Реал Мадрид. Двете екипи се на лидерските позиции и покрај слабите партии, па овој меч […]

ПСЖ - Реал Мадрид
Анализа на натпревари

Дерби на денот: ПСЖ – Реал Мадрид, битка на титаните без неколку ѕвезди на двете страни

Во среда сите очи ќе бидат вперени кон Париз, кон мега дербито меѓу ПСЖ и Реал Мадрид. Двете екипи се сретнаа меѓусебе во 1/8 финалето минатата сезона, а тогаш мадридскиот тим беше поуспешен. Сега ПСЖ […]

Вести

Обложувалниците се изјаснија: Кој е следниот трансфер на Килијан Мбапе?

Француското чудо од дете стана еден од најдобрите фудбалери во светот. Многу клубови се заинтересирани за неговиот потпис, но само еден од нив е најголем фаворит во таа трка. Имено, се зборува дека Мбапе сака […]

Реал Мадрид - Ајакс
Анализа на натпревари

Реал Мадрид – Ајакс: Може ли холандскиот гигант да го изненади шпанскиот

Во некои погледи, враќањето на Лигата на Шампионите е многу потребно и добредојдено за Реал Мадрид. Минатиот натпревар на гости во Холандија е добро сеќавање за тимот, а доминацијата на Реал во ова натпреварување е […]

Ел Класико
Анализа на натпревари

Реал Мадрид – Барселона: Ел Класико дуелите стануваат кошмар за Реал

Мечот помеѓу Реал Мадрид и Барселона е еден од најинтересните оој викенд во Европа, а викендов навистина има еден куп дерби дуели. Ова ќе биде нивни трет натпревар во само две недели, а Реал Мадрид […]

Ајакс - Реал Мадрид
Анализа на натпревари

Ајакс – Реал Мадрид: Ајакс руши негативни рекорди, Реал во напаѓачка еуфорија

Ајакс во една крајно непријатна ситуација е домаќин на Реал Мадрид во рамки на 1/16 финалето од фудбалската Лига на Шампиони. Реал пак во одлична атмосфера и во голема форма патува во Холандија во дуелот […]

Атлетико Мадрид - Реал Мадрид
Анализа на натпревари

Атлетико – Реал: Големо дерби и битка за Мадрид од голема важност за двете екипи

Ако може да се најде екипа која секогаш му создава проблеми на Реал Мадрид, секако после Барселона, тоа е Атлетико. Екипата на Симеоне е една од ретките со позитивен скор против Реал во последните неколку […]

Ел Класико
Анализа на натпревари

Барселона – Реал Мадрид: Ел Класико во Копа дел Реј, анализа и предлог тип

Време е за Ел Класико, но овој пат во Копа дел Реј. Барселна е домаќин на Реал Мадрид во првиот натпревар од полуфиналето на Купот. Ќе следиме интересен меч, доста возбудувања, а според се веројатно […]

Реал Мадрид - Реал Сосиедад
Анализа на натпревари

Реал Мадрид – Реал Сосиедад: Мадриѓани ќе имаат потешка задача од очекуваното

Реал Мадрид е домаќин на Реал Сосиедад во меч во кој мора да слави победа. Реал после настапот на Светското клубско првенство киксна против Виљареал и не смее да си дозволи уште еден кикс. Сепак, […]

Рома - Реал Мадрид
Анализа на натпревари

Рома – Реал Мадрид: Анализа и предлог тип – Дуел на две “ранети” екипи

Рома е домаќин на Реал Мадрид во еден од натпреварите кои привлекуваат најголемо внимание во Лигата на Шампиони во вторник. На првиот меч славеше Реал со 3:0, но од тогаш многу нешта се сменија во […]