Дали голеадата продолжува во австриската втора лига?

традиција

Денес во рамките на 29-то коло од втората австриска лига се сретнуваат екипите на Инсбрук и Лиферинг.

Домаќините моментално се наоѓаат на осмата позиција на табелата со вкупно 40 бода, а 11-то место е резервирано за гостите со вкупно 33 бода.

На последните шест меѓусебни дуели на овие два ривали, постигнати се многу погодоци, односно границата од +2.5 гола по натпревар е секогаш надмината, а освен тоа постигнуваат голови и двата тима.

Наш предлог:

ГГ3+ @ 1.65 во William Hill

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*