Храбар мајстор: Веруваше во Ливерпул и дебело заработи! (ФОТО)

Синоќа се играше реванш натпреварот помеѓу Ливерпул и Барселона во рамките на 1/2 финалето од најелитното фудбалско натпреварување.

Во првиот натпревар кој се играше пред точно 1 седмица, каталонскиот клуб создаде огромна предност од 3-0 на домашниот Ноу Камп, па многу љубители на фудбалот сметаа дека реваншот ќе биде формалност и дека Ливерпул нема апсолутно никакви шанси на Енфилд.

Сепак еден храбар играч верувал дека Ливерпул може да им се реваншира во вистинска смисла на Барселона и дека може да успее во таа намера. Тој типувал дека на натпреварот ќе победи Ливерпул на полувреме и на крај, а притоа ќе бидат постигнати и повеќе од 4 гола. За оваа игра си добил коефициент 11, а тикетот го уплатил за солидни 2.000 денари.

Како што знаете натпреварот на полувреме беше 1-0, а на крај Ливерпул славеше со 4-0, па овој играч стана „побогат“ за 19.000 денари. За убаво да се трошат мајсторе!

ИЗВОР ФОТО: ФБ ГРУПА – Спортски – Типови, Анализи, Предлози!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*