РК Вардар
Анализа на натпревари

Барса падна, нека падне и Веспрем … Нека ова не биде последниот танц на Вардар

Деветта година по ред во Келс се игра завршниот турнир во ракометната Лига на Шампиони. Трета година по ред, македонскиот шампион Вардар е меѓу четирите најдобри а вечерва по втор пат има можност да стане […]

Вести

Храбар мајстор: Веруваше во Ливерпул и дебело заработи! (ФОТО)

Синоќа се играше реванш натпреварот помеѓу Ливерпул и Барселона во рамките на 1/2 финалето од најелитното фудбалско натпреварување. Во првиот натпревар кој се играше пред точно 1 седмица, каталонскиот клуб создаде огромна предност од 3-0 […]

Ливерпул - Барселона
Анализа на натпревари

Ливерпул – Барселона: Црвените без Салах во невозможна мисија против Меси и компанија

Ливерпул – Барселона, двомеч кој се очекуваше да биде далеку понеизвесен. Барса отпатува на островот со предност од 3:0, со многу поголема свежина и со Меси. Ливерпул пак е преморен, а ќе игра и без […]

Барселона - Ливерпул
Анализа на натпревари

Барселона – Ливерпул: Клоп ќе се обиде со тактиката на Симеоне да го надмудри Валверде

Барселона почнува како фаворит во полуфиналето на Лигата на шампионите, но Ливерпул е способен да ги елиминира. Во моментов, тактички гледано тие имаат добри шанси против тимот на Ернесто Валверде. Но, Ливерпул се бори за […]

bet365 бонус
Бонус вести

Bet365 „чести“ 10 евра за обложување во живо за натпреварот Барселона – Ливерпул!

Денес и утре се првите натпревари од ½ финалето на најелитното фудбалско натпреварување во Европа, Лига на шампиони. Вечер на „менито“ го имаме дуелот помеѓу Тотенхем и Ајакс за кој експертите сметаат дека ќе биде […]

Вести

Дел од фаворитите беа елиминирани во 1/4 финалето од ЛШ, па букмејкерите ги променија коефициентите за титула!

Вчера завршија ¼ финалните натпревари во рамките на најелитното фудбалско натпреварување во Европа, Лига на шампиони. Во дел од тие натпревари изненадувањата беа доста присутни, а искрено најмногу изненадени бевме од тоа што Јувентус беше […]

Барселона - Манчестер Јунајтед
Анализа на натпревари

Барселона – Манчестер Јунајтед: Солскер со многу проблеми, Валверде со свежи сили

Барселона – Манчестер Јунајтед, натпревар кој привлекува големо внимание од една страна, но и натпревар кој на некој начин е веќе решен. Барса има комотна предност и треба да се случи чудо за Јунајтед да […]

Манчестер Јунајтед - Барселона
Анализа на натпревари

Дерби на денот: Ман.Јунајтед – Барселона, каталонците се фаворити, но …

Еден од најпривлечните дуели во ¼ финалето на Лигата на Шампиони е натпреварот меѓу Манчестер Јунајтед и Барселона. Барса е фаворит за прогрес во следната фаза, но офанзивниот пристап на Солскер, може да е меч […]

Барселона - Атлетико Мадрид
Анализа на натпревари

Барселона – Атлетико Мадрид: Во Барса се крши битката за титулата во Ла Лига

Нема сомнение дека викендов многу очи ќе бидат вперени кон Барселона. И тоа не поради Ел Класико, туку поради Атлетико Мадрид кој гостува кај Барселона. На Камп Ноу ќе следиме супер интересна пресметка и покрај […]

Ел Класико
Анализа на натпревари

Реал Мадрид – Барселона: Ел Класико дуелите стануваат кошмар за Реал

Мечот помеѓу Реал Мадрид и Барселона е еден од најинтересните оој викенд во Европа, а викендов навистина има еден куп дерби дуели. Ова ќе биде нивни трет натпревар во само две недели, а Реал Мадрид […]