Ливерпул - Атлетико Мадрид
Анализа на натпревари

Ливерпул – Атл.Мадрид: Домаќинот мора да нападне, но Симеоне го чека токму тоа

Ливерпул загуби на првиот меч со Атлетико Мадрид со 1:0, но никој не може да го отпише тимот пред време. Поразот е незгоден, не постигнаа гол на гости и сега не само што мораат да […]

Валенсија - Аталанта
Анализа на натпревари

Валенсија – Аталанта: Домаќинот во невозможна мисија против одличната Аталанта

Валенсија е домаќин на Аталанта во реванш мечот од 1/16 финалето на Лигата на Шампиони. Аталанта има предност од 4:1 и треба да се случи чудо за Валенсија да ја стигне таа негатива, особено ако […]

Лајпциг - Тотенхем
Анализа на натпревари

Лајпциг – Тотенхем: Нагелсман повторно ќе го надмудри Мурињо!?

Лајпциг заврши голем дел од работата со победата на гости кај Тотенхем од 0:1. Сега останува само да го комплетираат впечатокот. Мурињо има проблеми со повредени фудбалери, а се наоѓа и во лоша серија па […]

Реал Мадрид - Манчестер Сити
Анализа на натпревари

Реал Мадрид – Ман.Сити: Можеби последна шанса за Пеп и овој тим на Сити

Реал Мадрид ќе го пречека Манчестер Сити во доста незгоден момент за тимот. Реал игра во својата најслаба форма сезонава во овој момент, додека Сити и Пеп крајно мотивирани патуваат во Мадрид сакајќи да ја […]

Јувентус
Анализа на натпревари

Лион – Јувентус: Гарсија најавува офанзивна формација, но Јувентус останува фаворит

Лион е домаќин на Јувентус во првиот меѓусебен дуел од 1/8 финалето на фудбалската Лига на Шампиони. Нема дилема во тоа кој е фаворит во овој двомеч, но на овој прв натпревар свои шанси си […]

Елиф Елмас
Анализа на натпревари

Наполи – Барселона: Може ли Наполи да ги искористи проблемите на Барса!?

Наполи и Гатузо на Сан Паоло ќе ја пречекаат Барселона во првиот 1/8 финален натпревар од Лигата на Шампионите. Барса е фаворит во двомечот, но тие имаат проблем кога гостуваат во елиминациски натпревари веќе неколку […]

Челзи - Баерн Минхен
Анализа на натпревари

Челзи – Б.Минхен: Импресивниот Лампард против Флик кој позитивно изненади многумина

Челзи ќе го пречека Баерн Минхен во натпревар кои се очекува да биде крајно интересен, но и неизвесен. Баерн е фаворит во овој двомеч, но Лампард изненади многумина сезонава со својата игра па ќе биде […]

Тотенхем - Лајпциг
Анализа на натпревари

Тотенхем – Лајпциг: Дуел меѓу “старата” школа на Мурињо и “новата” на Негелсман

Тотенхем е домаќин на Лајпциг во 1/8 финалето од Лигата на Шампионите. Тешко е да се каже кој е фаворит на овој меч, па и на овој двомеч. Но многу привлечна е и битката меѓу […]

Атлетико Мадрид - Ливерпул
Анализа на натпревари

Атл.Мадрид – Ливерпул: Ќе следиме тактичко надмудрување меѓу Симеоне и Клоп

Атлетико Мадрид е домаќин на Ливерпул во првиот 1/8 финален меч од Лигата на Шампионите. Ќе следиме тактичко надмудрување меѓу двајца големи менаџери, Симеоне и Клоп и тој дуел ќе биде подеднакво интересен како и […]

Борусија Дортмунд - ПСЖ
Анализа на натпревари

Б.Дортмунд – ПСЖ: Со одличен напад и слаба одбрана, можеме да очекуваме само голови

Ако сакате да гледате голови, тогаш не го пропуштајте првиот 1/8 финален натпревар помеѓу Борусија Дортмунд и ПСЖ. Двете екипи играат крајно ефикасно во последно време, со одличен напад но со слаба одбрана. Тоа е […]