Бундеслига 30-то коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Само пет кола остануваат до крајот на Бндеслигата. Иако Баерн им само еден бод повеќе од второпласираниот Дортмунд, сите го гледаат како шампион. Со еден збор очекуваме интересен викенд полн со неизвесности и возбудувања.

Аугсбург – Штутгарт – 1

Домаќинот направи огромен чекор кон опстанокот во претходното коло . Потполно неочекувано славеа во Франкфурт против Ајнтрахт, екипата коај е најсериозен кандидат за освојување на четвртото место и пласманот во ЛШ. Штутгарт како примарна цел има да ја задрже оваа позиција, па во двомеч со третопласираната екипа од Цвајт да стигне до опстанок. Домаќинот е фаворит во овој дуел и сметаме дека ќе ја оправда таа улога. Коефициентот за нивна победа во 1xBet изнесува 2.14.

Леверкузен – Нинберг – 1

Според нас гостите многу касно започнаа да прикажвуаат партии достојни за екипите во Бундеслигата. Во претходните три кола изиграа одлично, но немаа среќа особено во претходните натпревари каде што ремизираа со Штутгарт и Шалке. Леверкузен беше поуспешен од Штутгарт во минатото коло и на тој начин им направи услуга и на Нинберг. Фарамцевтите не се откажуваат од Европа иако пласманот во ЛШ им е далеку. Очекуваме квалитетот да пресуди и Баер да победи. Ви предлагаме да изиграте во Bet365 со коефициент од 1.30.

Баерн – Вердер – ГГ

Исклучително интересен натпревар ќе има на Алијанц арена. Лидерот Баерн повторно започна да ги „гази“ ривалите, така што на последните два натпревари постигнаа девет гола. Вердер се уште не е поразен во 2019 година и искрени да бидеме тие играат одлично во вториот дел од сезоната. Домаќинот е поблиску до победа, но не гледаме причина  Вердер да не постигне барем гол. Коефициентот за ГГ во 10Bet изнесува 1.80.

Мајнц – Фортуна – ГГ

Во Мајнц се сретнуваат две екипи за кои првенството е скоро завршено. И двете екипи се наоѓаат на средината на табелата и немаат шанси ниту за горе ниту за долу. Гостите се подобри од Мајнц, но минатата недела беа поразени од Минхен на домашен терен, додека Мајнц изгуби од Дортмунд. Овде очекуваме отворена игра и по еден гол во двете мрежи. Коефициентот за тоа во 1xBet изнесува 1.56.

Менхенгладбах – Лајпциг – 2

Според позициите на табелата, ова е дерби на колото. Третопласираниот Лајпциг гостува во Менхенгладбах, кај екипата која до неодамна го имаше четвртото место. Минатото коло им донесе надеж на Борусија дека можат да стигнат до позиција која води во ЛШ. Биковите се во одлична форма и врзаа пет последователни победи, а освен тоа немаат пораз уште од 19-ти јануари. Овде сметаме дека ќе продолжат со добрата серија и ќе победат. Коефициентот за нивна победа во Bet365 изнесува 2.37.

Шалке – Хофенхајм – 2

Сигурни сме дека во Гелзенкирхен одвај чекаат крај на првенството. Сакаат што порано да обезбедат опстанок и да ја заборават оваа сезона. Во ЛШ играше и Хофенхајм но за разлика од Шалке тие испаднаа во групната фаза. Шалке со пораз би се доведил во лоша позиција, но гостите веруваме дека не го мислат истото. Предлагаме 2ка во 10Bet со коефициент од 1.90.

Фрајбург – Дортмунд – ГГ

Фрајбург направи голема услуга за „милионерите“ кога пред две кола ремизираше со Баерн на домашен терен. Тој поклон Дортмунд не успеа да го искористи, па со поразот во Минхен повторно лидерската позиција им ја даде на Берн. Тоа зборува дека моментално се со мала самодоверба. Да бидеме искрени, повеќе на Дортмунд не може да им веруваме, па затоа одлучивме овде да типуваме ГГ. Тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.69.

Херта – Хановер – 1

Овие две екипи моментално се во најлоша форма во Германија. Херта изгуби на последните пет натпревари, додека Хановер заборави кога го освои последниот бод, бидејќи зад себе има 8 последователни неуспеси. Тимот од север заврши со елитата и анредната сезона ќе игра во Цвајт. Ова е прилика за Берлинците да ја прекинат лошата серија, а веруваме дека тоа и ќе го искористат. Изиграјте кец во Bet365 со коефициент од 1.60.

Волфсбург – Ајнтрахт – ГГ

Многу важен натпревар ќе се игра во градот на автомобилите. Волфсбург ги изгуби шансите за ЛШ, но не и за Лига Европа. Во минатото коло беа поразени во Лајпциг  и паднаа на деветтото место, но само два бода ги дели од шестопласираниот Хофенхајм. Ајнтрахт има сезона од соништата. Освен што се пласираа во ½ финалето од ЛЕ, тие одлично се држат и во Бундеслигата. Како и да е овде го избегнуваме конечниот исход и типуваме на голови. Наш предлог е ГГ, а тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент од 1.57.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*