Ла Лига 37-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

Денес на програмата ги имаме сите натпревари од 37-то коло на шпанската Ла Лига. Познато е кој ќе биде шампионот, но не е познато кој ќе патува во ЛШ и во Сегунда.

Атлетик Билбао – Селта – 3+

Билбао оваа сезона ја започна очајно, но потоа ја кренаа формата и моментално се на позиција која им овозможува пласман во ЛЕ, а тоа искрено е голем успех за оваа екипа. Што се однесува до Селта, тие се на вистински пат да изборат опстанок во лигата иако во еден момент беа во црвената зона. Наш предлог е 3+, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 2.09.

Атлетико Мадрид – Севиља – Х2

Атлетико Мадрид е сигурно дека ги исполни своите очекувања кога е во прашање Ла Лига, но исто така е евидентно дека потфрлија во останатите две натпреварувања. Севиља непријатно не изненади во минатото коло кога доживеа пораз од Леганес и доколку сакаат пласман во ЛШ следната сезона немаат право на кикс. Предлагаме Х2 во Bet365 со коефициент од 1.71.

Барселона – Хетафе – ГГ

Барселона во вторникот доживеа вистински шок и прими 4 гола од Ливерпул, па на тој начин го завршија својот поход во Лига на шампиони. Единствено добро е тоа што веќе обезбедија титула во Ла Лига. Од друга страна Хетафе има сезона од соништата и е на прагот за влез во ЛШ. Очекуваме ефикасен дуел и по еден гол на двете страни. Коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 1.76.

Бетис – Хуеска – 3+

Бетис цела сезона игра променливо по системот топло-ладно. До скоро оваа екипа беше во борба со Билбао за ЛЕ, но во последно време играат катастрофално, а тоа ги оддалечи од овој вид на натпреварување. Хуеска ќе патува во Сегунда бидејќи цела сезона играше лошо, па не е ни чудно што крајниот исход е таков каков што е. Овде предлагаме 3+, а тоа може да го изиграте во 10Bet со кеофициент од 1.69.

Жирона – Леванте – 1

Жирона во минатиот шампионат беше едно од најпријатните изненадувања, но оваа сезона водат грчевита борба за опстанок. Имено, оваа екипа моментално се наоѓа на место кое води во Сегунда, но математички се уште можат да опстанат. Леванте играше одличено во поголемиот дел од сезоната, но во последно време почнаа со катастрофални игри, а тоа им го доведе опстанокот во прашање. Коефициентот за победа на Жирона изнесува 2.15 во 1xBet.

Леганес – Еспањол – 2

Kога се ќе се собере и одземе сигурно е дека ова би била една исклучително мирна сезона за екипата на Леганес во кој е остварена главната цел, а тоа е опстанок во Ла Лига. Еспањол фантастично започна, но набргу влезе во криза. Во минатото коло каталонската екипа направи важна победа над Атлетико Мадрид и на тој начин докажаа дека се во одлична форма. Овде очеуваме 2ка, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 2.85.

Рајо Валекано – Ваљадолид – 2

Фудбалерите на Рајо Валекано со поразот во минатото коло дефинитивно испаднаа од лигата. Тоа не беше кој знае колкаво изненадување со оглед на тоа дека оваа екипа играше доста слабо. Ваљадолид има само еден бод повеќе во однос на Жирона, па им претстои голема борба за опстанок. Предлагаме 2ка со кеофициент 1.80 во Bet365.

Реал Сосиедад – Реал Мадрид – 3+

Реал Сосиедад игра непредвидливо цела сезона, но на две кола пред крајот имаат шанси за влез во Лига Европа, а тоа би било навистина голем успех за оваа екипа. Во последните две кола Сосиедад оствари две важни победи и тоа против Хетафе на домашен терен, а потоа и против Алавес на гостински терен. Реал Мадрид има сезона за заборав. Тие не успеаа ништо да освојат, па веруваме дека сега мислите им се насочени за следната сезона. Очекуваме ефикасен дуел и најмалку три гола. Коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 1.57.

Валенсија – Алавес – 1

Валенсија катастрофално започна оваа сезона и после првите десет кола беа и дел од црвена зона. Меѓутоа, некаде од средината на шампионатот, тие заиграа значително подобро и од овој момент се наоѓаат на петтото место кое на крајот на сезона носи пласман во ЛЕ, но сигурно е дека нема да биде тоа крајна цел за екипата од Местаља. Алавес играше фантастично, но во второт дел прикажа доста лоши партии, па тоа резултираше со пад на табелата. Валенсија нема право на кикс и типуваме 1. Коефициентот за тоа во 10Bet изнесува 1.36.

Виљареал – Еибар – 1

Иако во еден момент ситуацијата беше алрмантна за Виљареал, но најверојатно повторно ќе ги гледаме во Ла Лига каде што им е местото. Моментално имаат три бода повеќе од екипите кои ќе испаднат од лигата, а сега мора да победуваат до самиот крај. Еибар изигра доста добар меч и славеше против Бетис, но тоа не ги смени многу работите. Овде предност даваме на домаќинот, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.66.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*