Бундеслига 28-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

До крајот на возбудливата сезона во Бундеслига остануваат 7 кола, вклучувајќи го и ова, но ни изгледа дека барем за титулата, сега може да биде одлучено.

Мајнц – Фрајбруг – 0-2

Домаќинот нема победено на последните четири натпревари и не само што нема победено, туку нема земено ниту еден бод. Серијата од четири порази ќе се обиде да ја прекине во дуелот со Фрајбург, екипата која изгуби само еден од последните 8 првенствени дуели. Ниту едните ниту другите не стравуваат за статусот, бидејќи се наоѓаат на средината на табелата. Овој натпревар ќе им биде за престиж, па сметаме дека нема да има многу голови. Коефициентот за 0-2 гола во 1xBet изнесува 1.99.

Херта – Фортуна – ГГ

Уште еден натпревар во кој се сретнуваат екипите од средината на табелата, без амбици кон врвот, но и без опасност од елиминација. Двете екипи се една до друга на табелата. Гостите се во подобра форма, а тоа го потврдуваат трите победи во последните пет кола, а минатата седмица беа убедливи против Менхенгладбах во Дизелдорф. Берлинците имаат три последователни порази зад себе, прво изгубија од Фрајбург, па од Дортмунд на домашен терен, а црната серија ја „засладија“ со пораз од 5-0 од Лајпциг. Овде очекуваме отворен дуел и по еден гол на двете страни. Коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 1.80.

Леверкузен – Лајпциг – ГГ

Важен натпревар се игра на „Бај арен“ во Леверкузен каде што домаќините ќе се обидат да го фатат последниот воз за ЛШ. Домаќините потфрлија во претходните два натпревари, изгубија од Вердер и од Хофенхајм. На тие два натпревари примија дури седум гола и паднаа на седмото место на табелата. Моментално не е во зоната за пласман во Европа, но нивната желба е тоа поквалитетно европско натпреварување. Лајпциг во одличен момент го презеде третото место и сега се блиску до пласман во ЛШ. Исто и овде очекуваме по еден гол на двете страни, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 1.54.

Шалке – Ајнтрахт – ГГ

Во овој тежок момент за домаќините им доаѓа Ајнтрахт во гости. Се тргна кон лошо после вицешампионската тиутла од минатата година и настапот во нокаут фазата на ЛШ. Освен што се наоѓаат во долниот дел на табелата тие ќе мора да се помачат и за опстанок. Гостите се преполни со самодоверба, без пораз се од Нова година и стигнаа во зонта која води во ЛШ, а тоа им е главна цел. Веќе во четврток ги очекува и ¼ финалниот натпревар во ЛЕ против Интер, па тоа им дава надеж на Шалке. Наш предлог е гол-гол, а коефициентот во Bet365 за тоа изнесува 1.70.

Штутгарт – Нинберг – 0-2

Во Штутгарт се игра пресуден натпревар во борбата за опстанок. Се сретнуваат Штутгарт кои е на 16-то место и Нинберг кој е на едно место подолу на табелата. Пред една недела Нинберг беше отпишан, но само една победа ги врати во живо. Штутгарт има четири бода повеќе, па со победа би завршиле голема работа. Сепак бодови се потребни кај двете екипи, па затоа ние типуваме на голови. Очекуваме 0-2 гола, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.92.

Волфсбург – Хановер – 1

Волците немаа среќа во Дортмунд каде што издржаа 90 минути, а потоа Алкасер со два гола ги сруши нивните сништа да останат непоразени на Сигнал Идуна парк. Сепка Волфсбург и понатаму е во конкуренција за излез на европската сцена. Хановер со поразот од Шалке, практично ги уништи своите последни шанси за опстанок. Математички се уште се присутни, но тешко дека ќе можат да се спасат. Овде предност даваме на домаќинот, а коефициентот за нивна победа во 10Bet изнесува 1.41.

Баерн – Дортмунд – ГГ

Дојде и моментот за титула.. или можеби не. Воглавно, се сретнуваат двете првопласирани екипи, единствените кандидати за титула, а гостите имаат два бода предност благодарение на реми натпреварот Баерн – Фрајбруг. Сепак, далеку од тоа дека милионерите се раат. Баерн измеѓу две кола имаше и куп обврски за кои се очекуваше дека ќе бидат тренринг, но за жал не беше така лесно. Домаќините се фаворити, но овде конечниот тип го избегнуваме. Очекуваме голема борба и затоа типуваме ГГ. Toa може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 1.56.

Аугсбург – Хофенхајм – 2

Домаќините би можеле да навлезат во големи проблеми доколку изгубат на овој натпревар од Хофенхајм. Аугсбург е оддалечен само пет бода од Штутгарт, па тоа додатно може да ја закомплцира работата. Во меѓувреме домаќинтие отпадна од германскиот куп, бидејќи после продолженијата беа елиминирани од Лајпциг. Хофенхајм беше убедлив во минатото коло против ЛЕверкузен и тоа докажува дека се во добра форма. За двојката, која ви ја препорачуваме во 1xBet ќе си добиете коефициент од 1.85.

Менхенгладбах  – Вердер – ГГ

Домаќините се во катастрофална форма и од екипа која беше сигурна на третото место, стигнаа на петто, а тоа е позиција која не води во ЛШ. Вердер стигна повторно во ситуација да се бори за ЛЕ. Тимот од Бремен нема изгубено ниту еднаш во вториот дел од првенството, а освен тоа успеа да избори пласман и во ½ финалето од домашниот куп.  Нашиот предлог тип за овој натпревар е гол-гол, а тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент од 1.57.

Be the first to comment

Leave a Reply