Традиционално Французите играат без голови!?

традиција

Денес од 20:45 во рамките на 31-то коло од француската Прва лига се сретнуваат екипите на Бордо и Марсеј.

Бордо е на 13-та позиција и досега има освоено 35 поени преку 8 победи, 11 реми и 11 порази.

Марсеј е подобро рангиран, односно ја има 5-та позиција со вкупно 48 бода и учинок од 14 победи, 6 реми и 10 порази.

Статистиката на меѓусебните дуели укажува дека секогаш кога се сретнуваат овие ривали, нивните натпревари се мирни и без многу голови. Ако продолже и денес таа традиција ќе наплатиме супер коефициент.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.72 во 1xBet  (9 од последните 10)

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*