Премиер Лига 32-ро коло: Најава, анализа и предлог типови

Премиер Лига

Во англиската Премиер Лига, на програмата се натпреварите од 32-то коло. Ќе следиме доста интересни средби како во битката за опстанок, така и во битката за излез во Европа. Дербито е во недела помеѓу Ливерпул и Тотенхем, но интересни дуели не очекуваат и во сабота и во понеделник.

Фулам – Манчестер Сити – 2-2 @ 1.40 во 10Bet

Како игра тимот на Сити во последно време, тешко дека некој ќе може да го сопре. А тоа дефинитивно нема да биде тимот на Фулам кој е се поблиску до испаѓање од англиската Премиер Лига. Фулам е очаен, менува тренери и реди порази и треба да се случи чудо за тие да се спасат од испаѓање. Сити се брка со Ливерпул и нема да пропушти да освои уште три бода од овој меч.

Брајтон – Саутемптон – ГГ @ 2.00 во 1хBet

Ова е меч помеѓу две екипи кои се борат за опстанок, со тоа што се една до друга на табелата, а Брајтон има предност од три бода. Тие имаат и две победи по ред, но Саутемптон во минатото коло славеше над Тотенхем и сега зема залет. По таа победа тимот е во еуфорија и ќе се обиде тоа да го искористи со серија победи во битката за опстанок. Ќе биде ова интересен меч во секој случај, а ние очекуваме и ефикасност.

Барнли – Вулверхемптон – Х2 @ 1.40 во 1хBet

Барни има четири порази во серија со кои падна на 17-то место на табелата, последно кое обезбедува опстанок. Од сега па натаму секој освоен бод за нив ќе биде од огромно значење во битката за опстанок. Вулверхемптон пак има шанса за излез во Европа. Тимот е на одличното 7-мо место и игра одлично. Ако така продолжат тие дефинитивно ќе бидат претставници на Англија во Лигата на Европа. За тоа, ќе им треба победа од овој меч.

Кристал Палас – Хадерсфилд – 1 @ 1.48 во 1хBet

Домаќинот ќе победи на овој дуел. Тие се апсолутни фаворити против тимот кој следната сезона ќе игра во Чемпионшип дивизијата. Гостите со само три победи досега во Премиер Лигата немаат шанси за опстанок, односно тие се сведени само на теорија. Кристал Палас со побеа на овој меч ќе си ја олесни битката за опстанок и тие нема да ја пропуштат оваа шанса.

Лестер – Бурнемут – 1 @ 1.84 во 1хBet

Лестер игра се подобро и подобро во последно време. Бурнемут пак, важеше за најголемо изненадување сезонава но тие имаа страшен пад на формата кој резултира со моментален пласман на 12-то место. Сепак тие својата цел сезонава си ја исполнија и сега можат да уживаат да крајот на првенството. Лестер има шанси за излез во Европа, а тоа е и целта на тимот. Фаворити се на овој меч и би требало да ги освојат трите бода.

Манчестер Јунајтед – Ватфорд – 1 @ 1.45 во 1хBet

По подолго време тимот на Солскер забележа пораз. Тие во минатото коло загубија од Арсенал со 2:0 и сега ќе биде интересно да се види како тимот ќе реагира по поразот. Репрезентативната пауза се чини дека дојде во добро време за нив, а сега имаат одлична можност да се вратат на победите. Не дека Ватфорд е слаб, напротив тимот игра над сите очекувања, но тешко дека ќе останат непоразени кај Јунајтед.

Вест Хем – Евертон – ГГ @ 1.62 во 1хBet

Овој дуел би требало да биде најинтересен во саботната програма од англиската Премиер Лига. Вест Хем е на 9-то место со два бода повеќе од Евертон кој е 11-ти. Двете екипи ќе се бркаат меѓусебе до крајот на сезоната, но Вест Хем е во предност бидејќи игра доа. А кога игра дома оваа екипа е одлична и е во серија од 4 победи и две ремија на последните шест меча. И на овој меч, тие се поблиску до трите бода.

Кардиф – Челзи – 2 @ 1.47 во 10Bet

Челзи е се подалеку од Лигата на Шампиони, особено по поразот од Евертон на гости во минатото коло од 2:0. Сега се пред императив да победат во Велс кај Кардиф кој е многу незгоден домаќин. Освен тое велшкиот тим се бори за опстанок и за нив секој бод е важен, а во минатото коло славеа над Вест Хем. На Челзи нема воопшто да му биде лесно, но и покрај тоа ние очекуваме нивна победа.

Ливерпул – Тотенхем – 1 @ 1.62 во 1хBet

Стигнавме до дербито на колото. Ливерпул е фаворит, тие се бркаат со Сити во битката за титулата, играат дома и се во подобра форма. Тотенхем долго време беше блиску до Ливерпул и Сити, но игра слабо во последно време и на последните четири меча има три порази и едно реми. Сега е тешко да се верува дека по една ртаква црна серија ќе можат да му откинат некој бод на Ливерпул кој не смее да си дозволи кикс ако сака да биде конкурентен со Сити.

Арсенал – Њукасл – 1 @ 1.41 во 1хBet

Арсенал е на 4-то место и е во добра ситуација во моментов. Целта е пласман во Лигата на Шампиони и голема е веројатноста тие да завршат пред Јунајтед и Челзи на крајот. Но за тоа ќе мораат да слават победи на натпреварите како овој. Тие славеа победа над Јунајтед во минатото коло и на некој начин завршија голема работа, а сега сакаат да ја комплетираат истата со три бода против Њукасл.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*