Премиер Лига
Вести

Премиер Лига 27-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

Во англиската Премиер Лига викендов ќе се одигра 27-то коло, кое ќе ни донесе доста интересни средби. Во сабота ќе биде интересно, но главните дербија се во недела. Од обложувачки аспект пак има доста привлечни […]

Премиер Лига
Вести

Премиер Лига 7-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата во англиската Премиер Лига се дуелите од 7-то коло. Ќе следиме интересни средби од сабота до понеделник, но дербито е на крајот и тоа меѓу Јунајтед и Арсенал. Лестер – Њукасл – […]

Лига Еден
Вести

Анализа за Лига Еден: Линколн е тим со најбрз напредок, Буртон може да изненади многумина

Пред дванаесет месеци се обложив на Питерборо и Лутон дека ќе изборат директна промоција во Чемпионшип. И додека облогот на Лутон донесе пристоен поврат со нивното освојување на титулата и нивната промоција, Петерборо беше лош […]

Лидс Јунајтед
Анализа на натпревари

Чемпионшип: Лидс и Фулам се главни фаворити, Бристол Сити може да биде изненадување на сезоната

Норвич ја освои титулата во Чемпионшип минатата сезона. Тие под раководство на Даниел Фарк имаа мали шанси пред сезоната, но сосема заслужено изборија пласман во елитата на Англија. Завршија пред Шефилд Јунајтед и дојдоа до […]

England vs Sweden
Анализа на натпревари

СП- жени: Англија – Шведска, мечот за третото место ќе го одлучува моменталната мотивација

Англија и Шведска на Алијанц Ривиера во Ница ќе го одиграат натпреварот за освојување на третото место на Светското Првенство во женска конкуренција. Ова за двете селекции е благо кажано несреќен меч, бидејќи и едните […]

Холандија
Анализа на натпревари

Холандија – Англија: Кој ќе игра против Португалија во финалето на Лига на Нации!?

Во второто полуфинале од Лигата на Нации играат Холандија – Англија. Дуелот ќе се одигра во Гимараеш, на неутрален терен па многумина веруваат дека ова ќе биде вистинска рововска битка. Букмејкерите им ја препуштаат фаворитската […]

Лига на Нации
Анализа на натпревари

Лига на Нации: Португалија, Англија, Холандија или Швајцарија? Каде ќе заврши првата титула од европското натпреварување!?

Со својот комплициран формат, Лигата на нации беше многу исмејувана уште пред да почне. Но, засега таа се покажа како одличен проект. Имаше вистинска конкуренција во натпреварите, еден куп атрактивни дуели за кои многумина сугерираа […]

Премиер Лига
Вести

Премиер Лига – последно коло: Најава, анализа и предлог типови

Стигнавме до последното коло во англиската Премиер Лига оваа сезона. Битката за опстанок заврши, а испаднаа Хадерсфилд, Фулам и Кардиф. Битката за пласман на Европа е јасна, но остана она најинтересното. Сити и Ливерпул во […]

Лига Два
Анализа на натпревари

Лига Два: Маклсфилд – Кембриџ, обично во последното коло тимот што мора да победи – победува

Обично во последното коло тимовите кои треба да победат – победуваат. Сепак, често се случува поради стари сметки нивниот противник да игра над очекувањата. Меѓутоа, овој викенд сепак ние веруваме дека тимот кој треба да […]

Премиер Лига
Вести

Премиер Лига 36-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов ќе се одиграат натпреварите од 36-то коло во англиската Премиер Лига. Има натпревари од петок до недела, по кои многу работи ќе бидат појасни како во битката за опстанок, така и во битката за […]