Свонси – Стоук: Нереално е Свонси да обезбеди опстанок, но тие веруваат во висока победа !

Свонси - Стоук

Свонси има многу мали шанси за опстанок во Премиер Лига. Нивните шанси донекаде се и нереални, но и покрај оа од тимот најавуваат борба и висока победа над Стоук. Гостите се испаната и немаат мотиви, но и без тоа прашање е дали Свонси може видока победа на овој меч.

Судбината на Свонси не е грешка на Карвахал

Свонси бараат чудо за да останат во Премиер Лига. Тоа ќе биде еден од најголемите шокови во историјата на Премиер Лигата, ако околностите се поклопат за Свонси да остане, а Саутемптон да испадне од лигата. Сепак, реално гледано тоа би било огромно чудо.

Тимот на Карлос Карвахал мора да го совлада Стоук и да се надева дека Манчестер Сити ќе го победи Саутемптон на последниот ден од сезоната. Сепак и тоа може да не биде доволно, затоа што Саутемптон има подобра гол разлика. Тие треба да загубат убедливо, а на ист начин Свонси да го совлада Стоук.

Се чини дека договорот на Карвахал нема да биде продолжен на крајот од сезоната, а Свонси ќе бара нов менаџер. Свонси беа дното кога тој го презеде тимот. Но и покрај неговото добро менаџирање, промената дојде ногу доцна. Работата на Своси ќе биде уште потешка бидејќи во тимот поради повреди нема да бидат Кајл Бартли, Вилфред Бони и Лерој Фер.
Регистрирај се на Coinbet24

Стоук веќе испадна од Премиер Лига

Поразот на Стоук од Кристал Палас минатиот викенд значеше дека тие се првиот клуб што ќе испадне од Премиер лигата оваа сезона.

Како и Свонси, така и стоук се мачи поради недостаток на способност за постигнување на голови. Поради тоа, тие беа приморани да го отпуштат Марк Хјус и да го назначат Пол Ламберт, но и тоа се покажа како недоволно. Реално, оваа екипа не беше вбројувана помеѓу екипите кои ќе се борат за опстанок. Во тимот имаат фудбалери како Шаќири, Ален, Крауч, Диуф, Шоукрос, Флечер, Афелај, Хесе, Чупо Мотинг … но попусто.

За разлика од неговиот колега во Свонси, Пол Ламберт сака да го продолжи своето владеење во клубот и експресно да го врати во Премиер Лигата. Тој на овој меч е без Ерик Максим Чупо-Мотинг, Бруно Мартинс Инди, Хесе и Остапилидис Константинос.

Може ли Свонси до висока победа !?

Колку и да звучи нереално, од Свонси најавуваат опстанок во лигата и борба до крајот. Манчестер Сити може да го совлада Саутемптон со голема разлика. Тоа е факт, но дали Свонси може да победи со 4-5 голови против Стоук !? Свонси минатото коло загуби токму од Саутемптон, па сега имаат полош меѓусебен скор од нив. Во превод, Саутемптон треба да загуби со 5:0 од Сити, а СВонси со ист резултат да го победи Стоук.

Сепак, поради таа причина можеби ќе сакате да барате поголема победа на Свонси. За 1-1 коефициентот во Coinbet24 е 2.78. Победа на Свонси без примен гол исто така е добра опција, а коефициентот за тоа е 2.98 во Coinbet24.

Наш предлог:

Победа на Свонси @ 1.85 во Coinbet24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*