Серија А 24-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Серија А

Викендов на програмата е 24-то коло во италијанската Серија А кое ќе ни донесе неколку возбудливи натпревари, од кои најинетересен е секако дуелот помеѓу Аталанта и Милан кој ќе се игра во Бергамо.

Каљари – Парма ГГ

Каљари е во многу лоша серија и на последните четири меча освои само еден бод, притоа запиша три порази со ред. Во моментов тимот од Сардинија се наоѓа на 15-то место, но со само три бода од зоната за испаѓање, па за нив е од исклучителна важност да освојуваат бодови, особено на домашен терен. Од друга страна Парма се наоѓа на 12-то место и е посигурна, но „млекарите“ оваа сезона играат многу непредвидливо. Очекуваме голови на двете страни, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефицинет 1.80.

Аталанта – Милан X2

Аталанта е тимот кој е во најдобра форма во Серија А, притоа игра фантастичен и ефикасен фудбал. Тимот на Гасперини дојде во позиција да се бори за излез во ЛШ и моментално заостанува само еден бод за Милан. Поради тоа овој меч е директен дуел и најинтересен во ова коло. Меѓутоа Милан во последно време игра одлично, од почетокот на годината прими само три гола и има расположен голгетер во нападот. Веруваме дека „росонерите“ ќе останат непоразени на овој меч, а тоа може да го изиграте во Bet365 со коефицинет 1.80.

СПАЛ – Фиорентина 2

СПАЛ одлично ја отвори сезоната, но потоа следуваше пад на формата. Во последно време игра многу лошо, па сигурно им претстои жестока битка за опстанок. Фиорентина нема пораз на последните седум меча, но на последните два натпревари одигра реми и на овој меч ќе сака повторно да им се врати на победите. Нашиот предлог е Тип 2, а тоа може да го изиграте во Bet365 со коефицинет 1.80.

Емполи – Сасуоло ГГ

Емполи се наоѓа во зоната за испаѓање, но веќе подолго време игра многу лошо. Тимот нема победа на последните осум меча, на кои запиша дури шест порази. Поради тоа се пред императив да освојуваат бодови, особено на домашен терен. Од друга страна Сасуоло игра стандардно добро оваа сезона, се наоѓа на средината на табелата и ќе влезе растеретено во овој дуел. Нашиот предлог е „двата тима даваат гол“,тоа може да го изиграте во 1xBet со коефицинет 1.62

Удинезе – Киево 1

Удинезе се наоѓа на само еден бод од зоната за испаѓање и го очекува тешка битка за опстанок до крајот на сезоната. На последните четири меча освои само бод, па едноставно нема право на кикс бидејќи игра со последнопласираниот тим. Киево е веќе со едната нога во втора лига и тешко дека ќе може да освои бодови на ова гостување. Нашиот предлог Тип 1, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент 1.82.

Џенова – Лацио ГГ

Ова е еден од најинтересните дуели овој викенд. Фудбалерите на Џенова играат солидно, особено на домашен терен, и немаат пораз на последните три меча. Лацио е во битка за пласман во Топ 4 и на овој меч влегува со намера да ги освои трите бода, но тоа воопшто нема да биде лесно. Традицијата вели дека овде ќе има многу голови, а тоа може да го изиграте во bet365 со коефицинет 1.70

Интер – Сампдорија 1

Интер после двата порази минатото коло им се врати на победите, но во клубот владее хаос поради „случајот Икарди“. Најдобриот голгетер нема да биде повикан за овој дуел, но „нероаѕурите“ во Лига Европа покажаа дека можат да победуваат и без него. Едноставно се наоѓаат пред императив победа бидејќи им е загрозено третото место. Самдорја е во пад на формата и веруваме дека нема да освои бодови на ова гостување. Нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефицинет 1.63

Наполи – Торино 1

Наполи игра одлично и оваа сезона, особено на домашен терен, но едноставно нема сили да го следи феноменалниот Јувентус. Надежта умира последна, па тимот на Анчелоти ќе направи се за да ги освои трите бода во овој дуел. Торино игра „топло-ладно“, оваа сезона, но тешко дека ќе успее да остане непоразен на „Сан Паоло“.Нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефицинет 1.44

Рома – Болоња 3+

Последниот меч од ова коло се игра на Олимпико, каде Рома е голем фаворот против Болоња. „Волчицата“ е во серија од добри резултати и едноставно нема право на кикс бидејќи целта е да заврши во Топ 4. По традиција на нивните дуели има многу голови, па веруваме дека така ќе биде и овој пат. Нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.63

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*