7 од 7 се гол-гол: Традицијата за денес ни нуди коефициент 2.11

традиција

Денес од 15:00 во рамките на 21-то коло од чешката прва лига се сретнуваат екипите на Бохемианс и Сигма Оломук.

Бохемианс е на 13-та позиција со вкупно освоени 19 бода преку 4 победи, 7 реми и 9 порази.

Сигма Олумук има исто толку бодови, но ја има 14-та позиција и учинокот им е 5 победи, 4 реми и 11 порази.

За овие две екипи интересно е тоа што во последните 7 меѓусебни дуели постигнале гол и едните и другите, па се надеваме дека и денес ќе продолжи таа традиција.

Наш предлог:

Гол-гол @ 2.11 во 1xBet ( 7 од последните 7 )

Изиграј го овој натпревар во 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*