Интер – Сампдорија: Самп сака да ги искористи проблемите во Интер

Икарди

Ако некогаш мислите да играте против Интер, сега е вистинското време за тоа. Коефициентот за победа на Сампдорија е голем, искрено многу поголем од очекувањето, особено ако се знаат сите проблеми околу Интер.

Проблемите со Икарди ќе се одразат резултатски врз Интер

Контроверзноста околу Мауро Икарди која трае одамна, експлодираше оваа недела. Дури Икарди веќе не е капитен, откако Спалети му ја одзема капитенската лента. Сега неговата сенка врз Интер се зголемува се повеќе и повеќе, а нивната разделба е се поочигледна.

Икарди најверојатно ќе го пропушти овој натпревар. Тој има ситна повреда на зглобод, но тешко дека тоа ќе биде причината за негово неиграње на овој меч. Тој не играше ниту против Рапид Виена на гости во четвртокот кога Спалети го избриша од списокот на фудбалери. Сега е точно дека Икарди има мака со зглобод, но доколку ситуацијата помеѓу тимот и него беше добра, таа ситна повреда немаше да претставува голем проблем за негов натап. Со оглед на фактот дека Интер не успеа да постигне гол во последните два домашни натпревари во Серија А и изгледаа крути и неинспирирани, без Икарди ќе биде уште потешко да се излезе од таа ситуација.

Дали Мартинез може да го замени Икарди

Лаутаро Мартинез го постигна победникот против Парма минатиот викенд (прв негов гол во Серија А во 2019 година). Освен тоа Мартинез го постигна и единствениот гол во четвртокот во Австрија кај Рапид Виена. Сепак и покрај тоа, јасно е дека тој е неубедлива замена за Икарди. Од тренерот на Интер се бара единствено пласман во Лигата на Шампионите следната сезона и тој самиот е свесен дека тоа е максимумот на Интер во моментов. Но сега без Икарди, Спалети ќе мора да се потпре целосно на Мартинез. Токму овие неколку дуели ќе покажат дали Мартинез може да биде замена за Икарди и дали Спалети згреши одземајќи му ја капитенската лента на Икарди.

Сампдорија сака да ја искористи фрустрираноста во Интер

И додека Лучијано Спалети се бори да ја одржи слабата репутација, Сампдорија патува во Милано со нарушена самодоверба, Очигледна е грижата во Сампдорија по поразот од слабиот Фросиноне на домашен терен минатиот викенд. Освен тоа, тие победија само еднаш во последните пет натпревари во Серија А. Но два од поразите во овие пет меча беа против Јувентус и Наполи. Затоа, ако можеме да го ставиме на стрна поразот на Сампдорија минатиот викенд и да речеме дека тие имаа само лош ден, тогаш можеме да очекуваме се на овој меч. Тие ја гледаат својата шанса во фрустрираноста кај Интер и се надеваат дека ќе му ги отежнат уште повеќе задачите на Спалети.

Наш предлог:

Двете екипи да постигнат гол @ 1.82 во 1хBet

Првото полувреме да заврши нерешено @ 1.90 во 1хBet

За похрабрите:

Нерешено или победа на Сампдорија @ 2.47 во 1хBet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*