Тикет на денот (сабота, 16.02.2019)

тикет на денот

Оваа сабота е полна со наптревари, а така ќе биде и во наредните неколку недели, па веруваме дека тоа ќе ни помогне за да го составиме тикетот на денот. Еве ги нашите предлози.

Марсеј – Амиен – Т12+ @ 1.66 во 1xBet

Марсеј речиси ја поправи формата и врза две победи во Лига 1. Моментално се на шестата позиција, но и третото место е достижно според ситуацијата во моментов. Како и да заврше оваа сезона, тимот од Велодром нема да ја памти по добро. Гостите во последниот натпревар ја прекинаа серијата од пет врзани порази и успеаа да го победат Каен. Овде немаме многу дилеми и сметаме дека Марсеј ќе постигне 2 гола на овој натпревар. Коефициентот за тоа во 1xBet e 1.66.
Регистрирај се на 1XBET

Нордсјеланд – Хобро – 1 @ 1.61 во 10Bet

Минатата седмица продолжи и натпреварувањето во Данска. Домаќините играа нерешено против Брондби со 3-3, додека гостите на домашен терен завршија реми без голови. Домаќините нема да ја повторат минатата одлична сезона, бидејќи сега се наоѓаат на 10-то место, но може да изборат позиција за плејоф. Хобро има една единствена цел, а тоа е опстанок во данската елита. Како и да е, овде домаќинтие се фаворити и сметаме дека ќе победат. Тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 1.61.
Регистрирај се на 10Bet

Шефилд Јунајтед – Ридинг – Т12+ @ 1.60 во Bet365

Продолжува и маратонското првенство во англиската втора лига. Во вторник и среда  се играат натпревари од вонредното коло, а сега на програмата е редовното 33-то коло. Овде домаќините се големи фаворити и се сомневаме дека ќе остварат победа. Тие во првиот дел од сезоната славеа во Шефилд, па веруваме дека и сега ќе постигнат два гола. Коефициентот за Т12+ во Bet365 изнесува 1.53.
Регистрирај се на Bet365

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО BET365: 4.27

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*