Според традицијата, денес ќе видеме по еден гол на двете страни!

традиција

Денес во 20:00 во рамките на 25-то коло од холандската Ерсте дивизија ќе се сретнат екиптие на Го Ахед и Нец.

Го Ахед после 24 изиграни натпревари се наоѓа на 3-та позиција со вкупно 46 бода и учинок од 14 победи, 4 реми и 6 порази.

Нец засега има учинок од 8 победи, 7 реми и 9 порази, па со вкупно освоени 31 бод се наоѓа на 15-та позиција.

Овие две екипи досега имаат изиграно 7 натпревари во рамките на Ерсте Дивизија, а на тие натпревари се постигнати дури 26 гола.

Интересно е тоа што на секој натпревари и едните и другите постигнуваат гол.

Наш предлог:

Гол – гол @ 1.55 во 1xBet ( 7 од последните 7 )

Изиграј го овој натпревар во 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*