Бундеслига 15-то коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Германците во наредните 10 дена ќе изиграат три кола, па потоа заминуваат на празнична пауза,  а на пауза ќе бидат до 20-ти јануари.

Нинберг – Волфсбург – Г.Г @ 1.83 во 1xBet

За разлика од домаќинот кој е без победа во последните 8 натпревари, гостите се во одлична форма. Волците на последните три натпревари зедоа седум бода, го победија Лајпциг и Франкфурт а ремизираа со Хофенхајм. Нинбер е оддамна без победа, но се уште ја држат „главата над вода“ и не се во зоната на отпаѓање. На домаќинот овој дуел им е многу важен, а наш предлог е гол-гол.

Аугсбург – Шалке – 2-3 @  1.98 во Bet365

Добриот старт на сезоната, домаќинот значително го расипа со лошите резултати во последно време.  Аугбусрг врза четири порази, а без победа е веќе пет натпревари. Шалке, иако е актуелен вицепшампион, има само еден бод повеќе од својт ривал и се наоѓа едно место поназад. Аугсбург во последните две кола играше во гости и два пати беше поразен со минимален резултат.

Фортуна – Фрајбург – 0-2 @ 1.92 во Coinbet24

Гостите ги изненадија сите откако убедливо победија над фаворизираниот Лајпциг, па скокнаа на 12-то место. Од друга страна Дизелдорф никако да врзе барем два добри резултати моментално се на скоро на дното на табелата и имаат само девет бода. На домажините им жежи под нозе и мора да направи се за да стигне до некаква победа. Сепак ние очекуваме мирен натпревар.

Хановер – Баерн – 2/2 @ 1.59 во 1xBet

Баварците повеќе не смее да ги интересира името на противникот, туку на секој меч мора да одат на победа доколку сакаат да ги стигнат милионерите. Хановер никогаш не бил голем залак за Баерн, па така Баварците нема од што да се плашат. Овде очекуваме комплетна доминација на Баерн и победа уште во првото полувреме.

Хофенхајм – Менхенгладбах – 4+ @ 1.90 во Bet365

Ова е можеби најголемото дерби во ова коло. Второпласираниот Менхенгладбах гостува во Хофенхајм, тимот кој го намачи Манчестер Сити пред неколку дена во ЛШ. И покрај одличните настапи, тие останаа без нокаут фаза, па сега ќе можат да се посветат на домашното превенство. Менхенгладбах уште еднаш победи на домашен терен и врза седум последователни победи. Овој пат веруваме во многу голови, па затоа типуваме 4+.

Штутгарт – Херта – 1Х @ 1.55 во Coinbet24

На домаќините овој натпревар им е многу важен бидејќи се наоѓаат на 16-то место на табелата. Во претходните четири натпревари „швабите“ имаат две победи и два порази, а ретко играат реми. Херта победи во Ајнтрахт и стекна поголема самодоверба. Домаќинот има силен мотив и сметаме дека нема да биде поразен овој пат.

Дортмунд – Вердер – 1 @ 1.45 во 1xBet

Милионерите го победија Монако во гости и благодарение на ремито Атлетико – Бриж, тие го освоија првото место во својата група во ЛШ. Сега до февруари се мирни, па ќе се обидат да се посветат на Бундесигата. Вердер победи во минатото коло против Фортуна и ја прекинала лошата серија од шест натпревар. На Сигнал Идуна Парк, Боруија е фаворит и сметаме дека ќе ја оправда таа улога.

Лајпциг – Мајнц – Т12+ @ 1.42 во 1xBet

Биковите на претходните четири гостувања, доживеаа порази, што никако не им се допаѓа на фановите. На домашен терен се солидни, па на седум изиграни натпревари во Бундесига, пет пати победија и два пати ремизираа. Се наоѓаат на солидното четрврто место и ќе се обидат да го поправад бодовниот скор. Гостите и тие се во добра форма, а во последните пет кола доживеаа само еден пораз. Очекуваме Лајпциг да „гази“ на овој меч.

Ајтнрахт – Леверкузен – 3+ @ 1.61 во Bet365

Ова ќе биде интересен дуел, бидејќи и двете екипи се пласираа во нокаут фазата од Лига Европа. Секога кога не мораат да се грижат во Европа, ќе можат максимално да се посветат на Бундеслигата. Ајнтрахт ја расипа серијата од победи, па во двете претходни кола преживеаа пораз. Очекуваме отворен и ефикасен дуел со најмалку три гола.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*