7 од 7: Традицијата и денес им дава предност на домаќините!

традиција

Денес од 19:30 ќе се изигра натпревар од рамките на 19-то коло на ОТП Банк лигата во кој Ференцварош ќе го дочека Хонвед.

Ференцварош моментално е на лидерската позиција со 39 освоени бодови бидејќи после 18 кола запишаа 12 победи, 3 реми и 3 порази. Исто така се и најдобри во домашната лига, бидејќи на домашен терен имаат 6 победи, 3 реми и 0 порази.

Хонвед го зазема 4-то место на табелата со учинок од 8 победи, 5 реми и 5 порази, па после 18 изиграни натпревари на своето конто имаат 29 бода.

Интересно е тоа што Ференцварош нема претрпено пораз на последните 7 меѓусебни дуели кога играле на домашен терен.

Наш предлог:

Конечен тип – 2 @ 1.60 во 1xBet

Изиграј го овој натпревар во 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*