Бундеслига 26-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Бундеслига

Викендов во Бундеслигата ќе се одиграат натпреварите од 26-то коло. На програмата има неколку интересни натпревари, а некои директни битки за опстанок или за пласман во Европа. Ие за секој меч оделно направивме кратка анализа, како би ви помогнале во вашето типивање.

Мајнц – Шалке – Х2 @ 1.35 во Marathonbet

Мајнц никако не успева да пронајде добра форма со која конечно ќе успее да излезе од зоната за испаѓање. Тимот е на 16-то место кое води во бараж и игра слабо, но на последните три меча има победа и две ремија. Шалке е фаворит запобеда, тимот влезе во одлична форма и е втор на табелата па јасно е зошто е фаворит за победа на овој меч. По три победи по ред над силни екипи, Мајнц не би требало да им претатсвува голем проблем.

Баерн Минхен – Хамбургер – 1-1 @ 1.43 во Unibet

За овој меч не би требало да трошиме премногу зборови. Се знае кој е кој и се освен победа на Баерн ќе биде големо изненадување. Хамбургер е предпоследен на табелата, но бодови за опстанок треба да бара на друго место, не во Минхен.

Хановер – Аугсбург – 1Х @ 1.36 во 10Bet

Тешко е да се каже која од овие две екипи игра во послаба форма. Двете екипи играат слабо во последно време и се наоѓаат една до друга на табелата со ист број на бодови. Сепак Хановер овој пат е во предност поради домашниот терен. Искрено, добро би било овој меч да го нема на вашите тикети, но доколку сепак сакате да го одиграте одете со двојна шанса.

Херта – Фрајбург – ГГ @ 2.05 во 10Bet

Она што важеше за предходниот меч, важи и за овој. И овие две екипи се една до една на табелата, со тоа што Херта има два бода повеќе во однос на Фрајбург. Двете екипи делуваат сигурно на своите позиции, но се многу блиску до зоната за испаѓање па овој меч е доста важен за нив. Херта нема дадено гол на три меча по ред, но овој пат конечно би требало да реализира, но и Фрајбург не е за потценување.

Хофенхајм – Волфсбург – 1 @ 1.71 во 10Bet

Хофенхајм се бори за пласман во Европа, а Волфсбург за опстанок. Според тоа се подразбира кај кого треба да заминат трите бода. Волфсбург на последните 5 меча има две ремија и 4 порази, а не успеа да слави против Вердер и Мајнц кои им се директни конкуренти. Ќе имаат тешка задача кај Хофенхајм кој полека но сигурно по кризата се враќа на победнички патеки. Со победа на овој меч, Хофенхајм значително ќе си ги зголеми шансите за пласман во Лигата на Европа и не би требало да ја пропушти оваа шанса.

Баер Леверкузен – Менхенгладбах – 3+ @ 1.64 во Pinnacle

Двете екипи играат доста ефикасни натпревари сезонава и не би требало да изостанат голови на овој меч. Баер е на 5-то место, а Менхенгладбах на 8-то и за двете екипи секој бод е важен за пласман во ЛШ, односно ЛЕ. Домаќинот е фаворит за победа, но интересно сезонава тие играат подобро на гости отколку дома. Офанзивната ориентација на двете екипи и одличните напаѓачки перфоманси сезонава се гаранција дека ќе следиме доста голови.

Штудгард – Лајпциг – ГГ @ 1.77 во 10Bet

Штудгард игра во неверојатна форма и борбата за опстанок за само неколку недели ја претвори во можност за излез во Европа. Имаат само 6 бода помалку од Лајпциг кој е на последното место кое води во Европа следната сезона и затоа по четирите победи во низа, домаќините сега се уште помотивирани. Лајпциг имаше тежок меч во Лигата на Европа и е истрошен, па и покрај тоа што е поквалитетен тим ќе има тешка задача да освои бодови.

Борусија Дортмунд – Ајнтрахт Франкфурт – 1 @ 1.71 во Marathonbet

Шлагот на тортата е последниот дуел од 26-то коло во Бундеслигата. Меѓусебе играат 3-то и 4-то пласираните екипи на табелата со ист број на бодови, а евентуалниот победник ќе биде со едната нога во Лигата на Шампиони. Мечот е од исклучителна важност за двете екипи, а во предност е Дортмунд кој има поквалитетен тим. Единствената предност на Ајнтрахт е тоа што нивните ротивници се заморени од настапот во Лигата на Европа. Сепак, тоа не би требало да претставува голем проблем за домаќинот кој е премногу искусен за да дозволи кикс на еден вака важен меч за нив.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*