Дерби на денот: Милан – Лацио, најава, анализа и предлог тип

Милан - Лацио

Дербито на колото во Серија А ќе се одигра на Сан Сиро. Милан е домаќин на Лацио, а според букмејкерите домаќинот е фаворит. Ние сепак не се слагаме со нив и одиме контра, па поголеми шанси за победа им даваме на гостите.

Лацио покажа дека може и без Имобиле

Лацио го совлада Удинезе прилично лесно во средината на минатата недела за да се постават веднаш зад Наполи и Јувентус на табелата. Тие исто така покажаа дека се способни да бидат ефективни дури и без најдобриот напаѓач на екипата Имобиле. Тој во моментов е надвор од игра поради повреда, но гледајќи внимателно на состојбите во двата тима би било глупаво да се сугерира дека тие не се способни да играат на победа на Сан Сиро. Сепак јасно е дека Лацио е подобар тим со него во тимот, и тука нема дилема.

Овој меч ќе покаже до каде е Милан на Гатузо

Милан почна да се подобрува под водство на Џенаро Гатузо, но победите против Кротоне и Каљари не докажуваат многу. Со тоа се согласува и самиот Гатусо. Тој призна дека двете претстојни натпревари против Лацио (тие играат и во Купот идната недела) ќе бидат вистински лакмусова тест за неговиот тим. Тој е потполно во право. Ова е вистинскиот меч, за да се види дали формата на Милан е во нагорна линија, а не оние мечеви со Кротоне и Каљари.

Лацио подобро игра на гости отколку дома

Интересно, но Лацио загуби само еднаш на гости оваа сезона и тоа во голеото дерби против Рома на Олимпико. Ако се земат во предвид само гостинските натпревари, тогаш Лацио би бил втор на табелата. За разлика од нив, Милан сезонава игра катастрофално и дома и на гости, па теренот на кои играат нема речиси никакво влијание на нивната игра.
Регистрирај се на 10Bet

Букмејкерите на страната на Милан, ние велиме дека грешат

За победа на Лацио коефициентот во 10Bet е 2.80, што значи дека според букмејкерите оваа екипа е аутсајдер на овој меч. Ние, баш и не се слагаме со тоа. Изненадува фаворитската улога која Милан ја доби од букмејкерите. За нивна победа коефициентот во 10Bet е 2.50, додека за реми коефициентот во истата обложувалница е 3.35.

Исто така, се наведува на тоа да претпоставуваме дека ќе има доста голови на Сан Сиро. Игрите на Лацио се полни со голови оваа сезона, а на последните 3 меча екипата постига неверојатни 13 гола. И традицијата во меѓуседбите дуели ветува ефикасен меч и нема причина да не веруваме дека таа традиција ќе продолжи и овој пат.

Наш предлог:

Реми или победа на Лацио @ 1.51 во 10Bet

Двете екипи да постигнат гол @ 1.69 во 10Bet

Да паднат Над 2.5 гола @ 1.80 во 10Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*