10 од последните 11: Традицијата нуди петочен 2.72 коефициент!

традиција

Вечер од 20:30 не очекува натпревар од 24-то коло на белгиската Јупилер Лига во кој ќе се сретнат екипите на Мускрон и Шарлероа.

Мускрон е моментално на 12-то место на табелата со учинок од 6 победи, 5 реми и 12 порази, па после 23 кола имаат исто толку и бодови.

Шарлероа после 23 изиграни натпревари има остварено 10 победи, 4 реми и 9 порази, а на своето конто имаат 34 бода, односно ја заземаат 8-та позиција.

Овие две екипи досега се имаат сретнато на 11 меѓусебни натпревари, а до денес гостинот ниту еднаш не е поразен.

Имено, Шарлероа на 10 од последни 11 меѓусебни дуели си заминува како победник.

Наш предлог:

Конечен тип – 2 @ 2.72 во 1xBet (10 од последните 11)

Изиграј го овој натпревар во 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*