Обложувалниците со нови коефициенти: Ова се првите фаворити за трофејот во ЛШ

После завршувањето од групната фаза светските обложувалници објавија нови коефициенти за најелитното европско натпреварување, Лигата на шампионите.

Веќе три години, Реал Мадрид е тимот кој доминира во Европа и освои три титули во низа, но оваа година обложувалниците поради моменталната форма не веруваат дека „кралевите“ можат до четврти трофеј во низа.

Оваа сезона прв фаворит за најпосакуваниот клупски трофеј во Европа е тимот на Пеп Гвардиола, Манчестер Сити.

Обложувалницата Bet365 на „граѓаните“ им дава коефициент 4.00 за триумф во ЛШ, зад Сити следува Барселона со 5.50, а потоа италијански Јувентус со 6.50. Петорката фаворити ја комплетираат ПСЖ со 8.00 и Ливерпул со 10.00.

Подолу следат Баерн со 11.00, па бранителот Реал Мадрид со коефициент 13.00

За аутсајдер во нокаут фазата букмејкерите го сметаат Шалке кој е последен со коефициент 151.00.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*