Бундеслига 13-то коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Бундеслигата овој викенд ќе го изигра 13-то коло, а најмногу внимание ќе одвлече дуелот помеѓу Вердер и Баерн Минхен.

Фортуна – Мајнц – Г.Г @ 1.65 во Coinbet24

Фортуна беше креатор на најголемата сензација минатото коло, бидејќи изигра реми Алијанц арената против Баерн. Јунак на тој натпревар беше Белгиецот Лукебакио, човекот кој постигна три гола на тој натпревар. Не може да се речи ниту дека Мајнц не е во форма, иако во минатиот викенд беше поразен на домашен терен од Дортмунд. Очекуваме отворен дуел и по еден гол на двете страни.

Дортмунд – Фрајбург – 1 @ 1.34 во 1xBet

Милионерите им побегнаа за пет бода на вторпласираниот Менхенгладбах, но повеќе се загрижени за тоа каде се наоѓа минхенски Баерн. Сигурно е дека Баварците и Дортмунд ќе одлучуваат за титула, а на Борусија им преостанува да ја искористат нивната криза. Фрајбург немаат големи амбиции, но и тие пред неколку кола направија сензација ремизирајќи на Алианц арена против баерн Минхен. Дортмунд нема да ја пропушти оваа шанса и очекуваме да запишат уште една победа.

Хановер – Херта – Г.Г @ 1.63 во Bet365

Доста неизвесен дуел не очекува на северот од Германија. Се сретнуваат две екипи во лоша форма, па прашање е која ќе ја прекине лошата серија. Херта во Бундеслигата е без победа два месеци. Последниот триумф го остварија на 28 септември против Баерн и таа победа како да беше кобна. Прашањето е дали бод ќе ги задоволи двата ривали.

Штутгарт – Аугсбург – 1 @ 2.66 во 1xBet

Сметаме дека „швабите“ како знаат и умеат треба да го совладаат Аугсбург. Е сега, прашање е дали имат доволно квалитет за тоа или ќе ги послужи среќата. Нив овој меч може да им биде пресуден, бидејќи се наоѓаат на дното со само 8 освоени бода. Секако дека коефициентот за победа на било која екипа е гол, а нашиот предлог е да изиграте за домаќинот.

Вердер – Баерн – 3+ @ 1.45 во Coinbet24

Почнавме да стравуваме кога е во прашање предлог за конечен исход на Баерн. Минатата сезона и на почетокот се знаеше дека победата за Баерн е извесна, но оваа година нештата се променија. Кризата е очигледна, па немаат многу избор и мора да го напуштат големиот ривал на табелата. Вердер е без победа во четири кола, а зеде само еден бод во тој временски рок. Како и да е очекуваме отворен дуел и по еден гол на двете страни.

Хофенхајм – Шалке – Т12+ @ 1.64 во 1xBet

На Хофенхајм во средата на најлош можен начин им се врати тоа што земаа бодови во судиската надокната во ЛШ. Сега примија гол од Шахтјор и останаа без шанси. Нешто слично им се случи и во претходното коло во Бундеслигата кога водеа со 3:1, а Херта стигна до реми од 3:3. Шалке не игра нешто посебно добро во гости, па затоа сметаме дека домаќинтие ќе постигнат барем два гола.

 Лајпциг – Менхенгладбах – 1 @ 1.91 во Bet365

Ова е дерби на колото. Домаќинот е на четврто, додека гостинот го има второ место. Лајпциг е фантастичен и без пораз во Бундеслигата. Во ЛЕ претрпеа пораз од „братот“ Салзбург, па сега ова им е вистинска шанса за оправдување. Противникот за тоа не е баш идеален бидејќи се работи за тим кој ја следи Борусија Дортмунд. Како и да е, мотивот на домаќините е голем и очеуваме нивна победа.

Ајнтрахт – Волсфбург – Т12+ @ 1.90 во Bet365

Ајнтрах полека станува хит во првенството. Тимот од банкарскиот центар на Европа нареде 10 натпревари во сите натпреварувања без пораз со девет победи и едно реми. На табелата стигнаа до третото место и сега фановите очекуваат вклучување во борбата за ЛШ. Волците ја поправија формата и го победија Лајпциг во минатото коло, но сметаме дека Ајтнрахт ќе им даде барем два погодоци во нивниот гол.

Нинберг – Леверкузен – Г.Г @ 1.61 во Coinbet24

Домаќинот нема победено два месеци и сега дојде ситуација да не може да го бира ривалот, туку против секого да победи. Нинберг освои само два бода во претходните шест натпревари, додека Леверкузен три пати победи, а два пати изгуби во пет претходни кол.а Фарамцевтите не се задоволни бидејќи тимот им се наоѓа на 12-та позиција. Нинберг ќе се обиде да избори опстанок и тоа им е единствена цел. Очекува напаѓачки стил на игра и гол во двете мрежи.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*