Бундеслига 2-ро коло: Најава, анализа и предлог типови!

бундеслига

Викендов на програмата е второто коло од Бундеслигата во кое Баерн и Дортмунд ќе се обидат да ја продолжат низата, додека Лајпциг и Хофенхајм ќе ги бараат првите бодови.

Хановер – Борусија Дортмунд 2 @1.67 во 1xBet

Хановер успеа да освои бод на незгодното гостување кај Вердер, притоа водеше со 1:0, но потоа прими гол. Од друга страна Борусија одигра фантастичен меч и го „прегази“ Лајпциг на домашен терен. Иако први примија гол покажаа караткер и дадоа до знаеење дека се прв конкурент на Баерн Минхен за титулата. Притоа го засилија нападот со Пако Алкасер од Барселона, па ако сакаат да ги симнат Баерн од тронот ќе мора да победуваат на вакви гостувања.

Аусбург – Борусија Мехенгладбах 3+ @2.00 во 1xBet

Тимот на Аусбург покажа карактер во претходното коло кога наперавија пресфрт против Фортуна и славеа со 2:1. Ова е тим кој сака да се надигрува со противниците и игра на гол повеќе. Мехенгладбах славеше на свој терен против Леверкузан со 2:0 и покажа дека е во добра форма. Поради тоа се „мириса“на многу голови на овој меч.

Баер Леверкузен – Волфсбург 1 @1.66 во Coinbet24

Дуел на два тима кои на различен начин ја отворија сезоната. Леверкузен има тим да се бори за самиот врв и ги задржа најголемите ѕвезди. После стартниот пораз сега се наоѓа пред императив победа, а за Волфсбург ова по традиција е тешко гостување иако успеа да го победи Шалке во првото коло.

Ајнтрахт Франкфурт – Вердер Бремен ГГ @1.69 во Coinbet24

Ајнтрахт со новиот тренер покажа дека продолжи таму каде што застана минатата сезона и победи на гостувањето кај Фрајбург иако му недостасуваа неколку важни играчи. Вердер во последните минути успеа да стигне до бод во првиот меч, па сигурно сега не чека непредвидлив дуел на кој очекуваме голови на двете страни.

Хофенхајм – Фрајбург 1 @1.60 во 10Bet

Хофенхајм се покажа во одлично светло на гостувањето во Минхен, иако загуби, покажа дека и оваа сезона ќе се бори за високи позиции. Во тимот се враќаат неколку важни играчи и веруваме дека нема да има проблеми да ги освои трите бода против Фрајбург кој покажа слаба игра во првото коло.

Штутгат – Баерн Минхен 2-2 @1.88 во Coinbet24

Штутгат лошо ја започна сезоната со минимален пораз од Мајнц, а сега на гости им доаѓа најтешкиот можем противник. Баерн Минхен е апсолутен фаворит на овој меч и без сомнеж уште од самиот старт ќе покажат дека се дојдени по трите бода.

Нинберг – Мајнц 1X @1.35 во 1xBet

Домаќинот во првото коло беше минимално поразен, додека Мајнц оствари минумална победа. Ова е непредвидлив дуел, особено во почетокот на сезоната, но Нинберг важи за домашна екипа која игра одлично на домашен терен и веруваме дека ќе остане непоразен.

Лајпциг – Фортуна Дизелдорф 1 @1.43 во Coinbet24

Лајпциг во првото коло доживеа тежок пораз од Дортмунд, па сега се наоѓа пред императив победа, особено пред домашната публика. Фортуна уште во првото коло покажа дека ќе води тешка битка за опстанок оваа сезона и нема на што да се надева на вакви гостувања.

Шалке – Херта 1 @1.84 во 1xBet

Поразот во првото коло не би требало да донесе немир во тимот на Шалке, бидејќи прогнозите се дека тимот на Доменико Тедеско оваа сезона ќе се бори за самиот врв. Херта во добро расположение доаѓа во Гелзенкирхен после стартната победа, но ние очекуваме Шалке да се покаже во најдобро светло и да ја запише првата победа.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*