Тикет на денот (недела, 26.08.2018)

тикет на денот

И денес имаме одлична понуда, па така изборот на натпревари за тикетот на денот е огромен.

Дортмунд – Лајпциг – Г.Г @ 1.57 во Coinbet24

Веќе во првото коло се сретнуваат вториот и третиот фаворит за освојување на германската Бундес Лига. Двата тима играат отворен и ефикасен фудбал, па не би требало да имаме досаден меч. Нашето очекување е голови, односно очекуваме најмалку по еден гол во двете мрежи.

Регистрирај се на Coinbet24

Еспањол – Валенсија – Х2 @ 1.42 во 1xBet

Еспањол во последното коло ремизираше со Селта Виго на домашен терен, а тоа што е интересно за овој клуб е дека нема пораз 18-ти април. Валенсија прикажа исклучително добра игра против Атлетико Мадрид и сметаме дека на овој дуел нема да бидат поразени, па затоа типуваме двојна шанса.

Регистрирај се на 1XBET

Њукасл – Челзи – 2/2 @ 2.62 во Bet365

Њукасл не е кој знае каков противник, па да може да го надигра Челзи. Од прикажаната игра против Арсенал, може да заклучиме дека Челзи има одлично координиран тим и може да очекува големи успеси. Очекуваме Челзи да нападне од првата минута и да издвои победа уште во првото полувреме.

Регистрирај се на Bet365

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.84

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*