Марсеј
Вести

Предлог дабл тикет од Франција што вреди да се проба

Петок како ден вообичаено е резервиран со ниските лиги на Франција. Но во петок стартуваат и возбудувањата во Лига 1. Овој пат се решивме да предложиме дабл-тикет само од Франција и успеавме да најдеме два […]

Вести

Арсенал – Манчестер Јунајтед: На „топџиите“ ќе им треба тешка артилерија да го запрат овој Јунајтед!

Големо дерби ќе се одигра вечерва во четвртфиналето од ФА Купот, помеѓу двете најтрофејни екипи во ова натпреварување, Арсенал и Манчестер Јунајтед. Двата тима играат одлично во последно време и во одлично расположение влегувата во […]

Вести

Ајакс – Баерн Минхен: „Децата“ од Амстердам не се плашат од Баварци

Вечерва во Амстердам европските гиганти Ајакс и Баерн Минхен ќе водат голема битка за првото место во Групата Е во Лигата на шампиони. Двата тима веќе осигураа пласман во следната фаза, но и двете екипи […]

Вести

Дерби на Италија: „Малолетниот“ Интер на матурски испит кај „старата госпоѓа“

Утре на програмата е едно од најголемите дербија во Серија А, популарното „Derby d’Italia“ каде Јувентус на својот стадион ќе го пречека историски најголемиот ривал, тимот на Интер. Јувентус во овој натпревар влегува како фаворит, […]

Вести

Дали Австрија ќе и го нанесе првиот пораз на БиХ? Најава, анализа и предлог тип!

Австрија вечерва ја пречекува репрезентацијата на Босна и херцеговина во дербито од Групата Ц. Репрезентацијата на БиХ игра фантастично под водство на Роберт Просинечки и се уште не доживеала пораз во официјален натпревар откако Хрватот […]

Вести

Хрватска – Шпанија: „Коцкестите“ бараат одмазда, „фуријата“ повторно е моќна!

Репрезентациите на Хрватска и Шпанија ќе ги одмерат силите во Лигата на нации во дербито на Групата А. Интересно е дека Хрватска и понатаму може да биде победник во групата со две победи и покрај […]

Вести

Фросиноне се разбуди, но Фиорентина нема право на нов кикс (анализа и предлог тип)

Фиоренатина патува на ова гостување после четири натпревари без победа, па „волетовите“ не можеа да имаат подобра шанса да ја прекинат таа лоша серија. Фросиноне се „разбуди“ во последните три натпревари, но се наоѓа на […]

Вести

Милан – Џенова: Билет за влез во Топ 4, „росонерите“ немаат право на кикс!

Денес на програмата во Серија А е заостанатиот натпревар од првото коло помеѓу Милан и Џенова, меч многу важен за двете екипи. Ова е шанса Милан со победа да се искачи на четвртата позиција на […]

Премиер Лига
Вести

Премиер Лига 10-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов во англиската Премиер Лига ќе се одиграат натпреварите од 10-то коло. Има доста интересни средби, но ние очекуваме и неколку изненадувања во ова коло. Затоа не се изненадувајте на нашите типови кои веруваме дека […]