Најголемите фудбалски лиги започнаа, а ова се фаворитите за освојување на титула!

фаворити за титула

Кончено започнаа најголемите фудбалски лиги, со исклучок на германската Бундес Лига која започнува в сабота.  

Букмејкерите веќе излегоа со коефициентите за освојување на титулата, а ние конкретно ќе ви ја претставиме понудата од најголемата и најдобрата обложувалница Bet365.

Премиер Лига

Во англиската елита, улогата на фаворит за титула ја има без сомневање тимот на Манчестер Сити со коефициент од 1.53. После него следува Ливерпул со коефициент 4.00, а третото место е резервирано за Челзи со коефициент 13.00.

Ла Лига

Иако Каталонците најавија дека ќе се фокусираат на ЛШ оваа сезона, сепак се први фаворити за титула во Шпанија со коефициент од 1.66. После нив е кралскиот Реал Мадрид со коефициент 3.00, а третото место го држи Атлетико Мадрид со коефициент 7.50.

Серија А

По доаѓањето на Кристиано Роналдо во Јувентус, Серија А добие една поинаква димензија. Прв фаворит се разбира за Скудето е Јувентус со минимален коефициент од 1.44, после него следува Интер со коефициент 7.00, а на трето место се наоѓа Наполи со коефициент 8.00.

Бундес Лига

Во Бундес лигата имаме „смешен“ коефициент за титула. Баерн Минхен имено е проценет со 1.16 дека ќе ја освои лигата. Борусија Дортмунд е втор фаворит со 7.00 коефициент, а Лајпциг е на третото место со коефициент 26.00.

Франција Лига 1

Исто како и во Германија, француската лига е со еден огромен фаворит и „војна“ за втората позиција. ПСЖ е главниот фаворит со 1.11 коефициент, а после него следуваат Марсеј и Лион со 17.00 коефициент.

Обложи се на победник во лига во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*