Лига на Шампиони: Во вторник три интересни натпревари за обложување !!!

Во вторник се играат првите три меча од плеј-офот во квалификациите за Лигата на Шампиони. Дербито се игра во Португалија, но и останатите два меча се доста интересни. Во продолжение погледнете ги мини анализите за натпреварите и нашите предлог типови.

Бате Борисов – ПСВ – 0-2 @ 1.76 во 1хBet

Бате е најдоброто од Белорусија и вистински пример како треба да функционира еден клуб без голема финансиска подршка, но со добра стратегија и план. Веќе имаат акумулирано големо искуство од настапите во ЛЕ и ЛШ, а веќе ја исполнија и целта за оаа сезона – пласман во групна фаза во едно од натпреварувањата. Во предходните две кола славеа над ХЈК и Карабаг и сега најавуваат изненадување над ПСВ. Холанѓаните пак се фаворити на овој меч и се освен нивни пласман во групите на елитното натпреварување ќе биде изненадување. Ова ќе биде нивни прв меч во ЛШ сезонава, но ќе им биде тешко особено на првиот меч на гости.

Бенфика – ПАОК – 1 @ 1.47 во Coinbet24

Двете екипи имаа тешки противници во предходното коло но го положија испитот. Бенфика го елиминираше Фенербахче, а ПАОК беше подобар од Спартак Москва. Бенфика е во подобар натпреварувачки ритам, но од друга страна е и позаморена поради тоа. ПАОК покажа исклучително цврста игра минатото коло и сега и покрај аутсајдерската улога не смее да се отпише пред време. Сепак Бенфика дома е речиси непобедлива и нејзината победа на овој меч не смее да биде доведена во прашање.

Црвена Звезда – Салзбург – ГГ @ 1.98 во Coinbet24

Српскиот тим многу потешко од очекувањата стигна до оваа фаза. Прво го елиминираа Спартакс од Летонија, па лесно ја минаа Судова, но во предходното коло одиграа на два пати 1:1 со Трнава и славеда дури по продолженија. Мора да се напомене дека Трнава промаши пенал во 122 минута од дуелот. Салзбург пак лесно го помина македонскиот шампион Шкендија со вкупни 4:0. Освен тоа од стартот на подготовките на сите натпревари, во сите натпреварувања има максимални 13 победи со одлична гол разлика. И покрај тоа што во Белград ќе пристигнат со доста повредени фудбалери, се фаворити и на првиот меч.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*