На 8 последователни меѓусебни натпревари домаќинот не е поразен!

традиција

Од 18:00 на програмата го имаме последниот меч од 5-то коло на полската Екстракласа, а се сретнуваат Сласк и Погон.

Сласк во првите четири натпревари оствари скор од 1-1-2 со гол разлика од 5:5. На домашен терен победија еднаш, а на гостувањето со Лехија ремизираа и доживеаа пораз од Корона.

Погон катастрофално ја започна новата сезона и издвои 1 реми и 3 порази. Со тој учинок е создадена гол разлика од 1:7.

На последните 8 натпревари на теренот на Сласк домаќинот не е поразен од Погон, односно забележани се 4 победи и 4 реми, а интересно е што никогаш немало повеќе од 3 гола.

Нашиот предлог е 1х и 0-3 гола во Bet365 со коефициент од 2.37

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*