Клуж - Славиа Прага
Анализа на натпревари

Клуж – Славиа Прага: Чесите се фаворити на хартија, но Клуж веќе никој не смее да ги отпише

Ова можеби е најнеизвесниот двомеч во последната рунда од квалификациите за пласман во Лигата на Шампиони. Славиа Прага е фаворит на хартија, а со тоа се слагаат и фудбалските експерти и букмејкерите. Но Клуж неможе […]

АПОЕЛ - Ајакс
Анализа на натпревари

АПОЕЛ – Ајакс: Кипарците не смеат да се отпишат, но ќе биде чудо ако испадне Ајакс

Се знае кој е кој на овој натпревар. Холандскиот шампион е апсолутен фаворит за пласман во групната фаза во Лигата на Шампиони. Но не се залетувајте премногу и играјте без потценување на шампионот од Кипар. […]

Вулвс - Јунајтед
Анализа на натпревари

Вулверхемптон – Ман.Јунајтед: Букмејкерите го потцениле Вулвс кој изгледа посилно од минатата сезона

Второто коло од англиската Премиер Лига ќе биде комплетирано со дуелот Вулверхемптон – Манчестер Јунајтед. Гостинот тргна феноменално сезонава, а пак Вулвф тргна со реми. За двете екипи овој меч може да даде одговори на […]

Шкендија
Анализа на натпревари

Дуделанж – Шкендија: Тешка задача за македонскиот шампион, но не и неостварлива

Шкендија во вторник гостува во Луксембург кај Дуделанж во рамките на Лигата на Европа. По поразот во Скопје, Шкендија мора да нападне, да постигне минимум два гола и да ја сочува својата мрежа доколку сака […]

Algeria vs Senegal
Анализа на натпревари

Куп на Африкански Нации: Алжир – Сенегал, најдобриот напад против најдобрата одбрана на шампионатот

Стигнавме до големото финале на Купот на Африкански Нации. Во големото финале во главниот град на Египет, Каиро, ќе играат Алжир – Сенегал. Ова за многумина пред турнирот не беше очекувано финале, но ние финалето […]

Algeria vs Nigeria
Анализа на натпревари

Куп на Африкански Нации: Алжир – Нигерија, финале пред финалето но предност му даваме на Алжир

Во второто полуфинале од Купот на Африкански Нации играат Алжир – Нигерија. Ова е дуел кој привлекува поголемо внимание, а и се очекува многу понеизвесна битка. Сепак, според нас поблиску до финалето е селекцијата на […]

Senegal vs Tunisia
Анализа на натпревари

Куп на Африкански Нации: Сенегал – Тунис, очекуваме голема борба, но без многу голови

Стигнавме до полуфиналните натпревари на Купот на Африкански Нации. Сенегал – Тунис е едната двојка, која ќе ни го даде првиот финалист. Ќе биде ова интересен меч, но очекуаме да следиме многу борба без многу […]

Шкендија
Анализа на натпревари

ЛШ: Номе Калју – Шкендија, македонскиот шампион е голем фаворит и на првиот меч во Естонија

Македонскиот шампион Шкендија ќе ја стартува европската одисеја во среда во Естонија каде ќе гостува кај естонскиот шампион Номе Калју во првото коло од фудбалската Лига на Шампиони. Екипата од Тетово не можеше да посака […]

Brazil - Peru
Копа Америка 2019

Копа Америка: Бразил – Перу, домаќинот по петти трофеј на домашен терен, Перу по слава и историја

Стигнавме до големото финале на Копа Америка. На Маракана во Рио ќе играат Бразил – Перу, неочекувано финале според многумина, но секако меч против две екипи кои заслужено стигнаа до тука. Домаќинот е фаворит, а […]

England vs Sweden
Анализа на натпревари

СП- жени: Англија – Шведска, мечот за третото место ќе го одлучува моменталната мотивација

Англија и Шведска на Алијанц Ривиера во Ница ќе го одиграат натпреварот за освојување на третото место на Светското Првенство во женска конкуренција. Ова за двете селекции е благо кажано несреќен меч, бидејќи и едните […]