Дерби на денот: Дуел на актуелниот и бившиот шампион за 1/4 финалето на ЛШ

Во вторник и среда на менито ги имаме реванш натпреварите од 1/8 финалето на ЛШ, а за денес како дерби на денот го издвоивме дуелот помеѓу Реал Мадрид и Ајакс.

Нова криза за Мадриѓаните

Ако имаше дилеми, сега веќе нема, Реал не игра ни приближно како минатата сезона. Имено, оваа екипа моментално се наоѓа на третото место од шпанската Ла Лига со огромни 12 бода помалку за разлика од Барселона, па скоро е и познато кој ќе ја земе титулата оваа година во Ла Лига. Работите да бидат полоши, зборува и фактот за тоа дека за само неколку дена изгубија два пати од најгоелмиот ривал Барселона. Прво во реваншот од шпанскиот Куп, а потоа и во рамките на Ла Лига. Сега ги очекува реванш дуелот во ЛШ во кој имаат фина предност од првиот натпревар каде што во Амстердам Реал Мадрид славеше со 1:2.

Сјајна сезона за Ајакс

Кога ќе се собере и одземе се, фудбалерите на Ајакс засега имаат одлична сезона. Имено, оваа екипа за разлика од својот домаќин Реал се уште е во игра за освојување на сите три пехари. Имаа проблеми во првенството, но лидерот ПСВ направи неколку киксови и повторно ги вметна во трката за титула. Секако треба да се додаде дека Ајакс има меч помалку, а тоа може да значи и големи шанси за титула. Поради сето ова немаме сомнеж дека во одлично расположение патуваат за Мадрид и треба да се додаде дека тренерот на оваа екипа може да смета на сите фудбалери кој може да направат спектакл на Бернабеу.

Наш предлог

Реал нема добра сезона и сега сигурно ќе се обиде да се спаси преку ЛШ, па нема сомнеж дека оваа сезона имаат најголеми амбиции. Што се однесува до Ајакс, тие имаат сјајна сезона, но имаат и негативен резултат од првиот натпревар. Според нас Реал Мадрид е фаворит, а неговата победа во Bet365 се плаќа со кеофициент 1.65. За похрабрите типуваме 1&Г.Г со коефициент 2.73 во истата обложувалница.

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*