Освои огромна добивка за влез на Хрватска во финалето, а сега СЕ стави на злато за Модриќ и друштвото!

Целиот регион очекувано навива за Хрватска на Мундијалот, па така е и во Босна.

Имено, пред почетокот на Светското првенство непознат обложувач во Сараево се обложил дека Хрватска ќе игра во финалето. На облогот вложил околу 5.000 куни.

Среќниот обложувач откако Хрватска ја победи Англија и се пласираше во големото финале оствари добивка од 79 илјади куни.

По големата добивка овој обложувач направил нешто кое ги изненадило сите.

На добиениот износ додал уште сопствени сума и за 110 илјади куни одиграл Хрватска да стане светски шампион.

Околу дополнителни 35 куни вложил на друг облог и победата на Хрватска ја искомбинирал со триумф на Новак Ѓоковиќ во полуфиналето на Вимблдон против Рафаел Надал.

Сега, стане ли Хрватска светски шампион, непознатиот обложувач ќе биде побогат за милион куни (пресметано со добивката за влез на Хрватска во финале). Доколку Новак го победи Рафа ќе оствари и добивка од дополнителни 180 илјади куни.

Вкупно, на влог од околу 415 илјади куни му се насмевнува добивка од милион и двесте илјади куни.

??KAKVA LUDNICA!!!! Igrač koji je kod nas dobio 79.547,40 KM, sada uložio 110.000,00 KM da će Hrvatska biti prvak…

Gepostet von Sportska kladionica Premier am Donnerstag, 12. Juli 2018

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*