Algeria vs Senegal
Анализа на натпревари

Куп на Африкански Нации: Алжир – Сенегал, најдобриот напад против најдобрата одбрана на шампионатот

Стигнавме до големото финале на Купот на Африкански Нации. Во големото финале во главниот град на Египет, Каиро, ќе играат Алжир – Сенегал. Ова за многумина пред турнирот не беше очекувано финале, но ние финалето […]

Brazil - Peru
Копа Америка 2019

Копа Америка: Бразил – Перу, домаќинот по петти трофеј на домашен терен, Перу по слава и историја

Стигнавме до големото финале на Копа Америка. На Маракана во Рио ќе играат Бразил – Перу, неочекувано финале според многумина, но секако меч против две екипи кои заслужено стигнаа до тука. Домаќинот е фаворит, а […]

Анализа на натпревари

Дерби на денот: Голден Стејт – Торонто – шести натпревар во финалната серија!

Големото финале на НБА лигата ги оправда нашите очекувања и ни донесе голем број борби помеѓу истокот и западот. Голден Стејт и Торонто играат вечер во 03:00 после полноќ, а убедени сме дека ни претстои […]

Лига на Нации
Анализа на натпревари

Лига на Нации: Португалија, Англија, Холандија или Швајцарија? Каде ќе заврши првата титула од европското натпреварување!?

Со својот комплициран формат, Лигата на нации беше многу исмејувана уште пред да почне. Но, засега таа се покажа како одличен проект. Имаше вистинска конкуренција во натпреварите, еден куп атрактивни дуели за кои многумина сугерираа […]

РК Вардар
Анализа на натпревари

Барса падна, нека падне и Веспрем … Нека ова не биде последниот танц на Вардар

Деветта година по ред во Келс се игра завршниот турнир во ракометната Лига на Шампиони. Трета година по ред, македонскиот шампион Вардар е меѓу четирите најдобри а вечерва по втор пат има можност да стане […]

Челзи - Арсенал
Анализа на натпревари

Лига на Европа – Финале: Што треба да знаете пред финалето во среда !?

Се ближи крајот на сезоната во фудбалска Европа. Останаа уште финалињата во Лигата на Европа и Лигата на Шампиони. Прво ќе се одигра финалето во помалку атрактивното натпреварување, но тоа не значи дека ќе следиме […]

дерби на денот
Анализа на натпревари

Дерби на денот: АБА лига финале – Епизода 1!

После возбудливото полуфинале од АБА лигата, на ред дојде и финалето во кое ќе се сретнат Црвена Звезда и Будучност. Тоа значи дека ќе гледаме реприза на минатогдишното финале, кога Будуќност славеше со 3-1 во […]

Светско Првенство - Мундијал во Русија 2018

ФИНАЛЕ НА МУНДИЈАЛОТ: Франција и Хрватска на чекор до бесмртноста – најава, кофициенти, состави

Стигнавме и до самиот крај на Мундијалот, денес се игра големото финале на Мундијалот! Хрватска ги сонува најубавите фудбалски соништа во кои веруваа само најхрабрите навивачи на оваа селекција. На стартот од првенството ја победија […]

мундијал финале
Вести

Мундијалското финале е на прагот: Спремни сте за добивка?

На долгоочекуваниот Мундијал кој оваа година се одржуваше во Русија му се ближи крајот. Се сретнавме со многу изненадувања, но сепак Хрватска и Франција се сосема заслужено во финале. Сега кога сме веќе на крајот […]

Вести

Освои огромна добивка за влез на Хрватска во финалето, а сега СЕ стави на злато за Модриќ и друштвото!

Целиот регион очекувано навива за Хрватска на Мундијалот, па така е и во Босна. Имено, пред почетокот на Светското првенство непознат обложувач во Сараево се обложил дека Хрватска ќе игра во финалето. На облогот вложил […]