Тикет на денот (петок, 13.07.2018)

тикет на денот

Како што одминува времето, така се зголемува понудата на дневно ниво. За денес избравме три натпревари кои според нас се доста сигурни.

Слутск – Гомел 0-2 @ 1.55 во 1xBet

Домаќинот е во одлична форма и во последните четири натпревари три пати издвои победа. Интересно е што, победите беа минимални со резултат од 1:0. Гостите имаат само еден триумф во последните пет кола и дури четири порази. Фаворит е Слутск, но нас посигурно ни изгледа да типуваме на голови и тоа 0-2.

Регистрирај се на 1XBET

Бургхаузен – Инголштат II – 3+ @ 1.67 во Coinbet24

Од германските лиги прва по правило почнува Баварската. Ова натпреварување е познато како едно од најефикасните, а коефициентите за голови често се ниски. Затоа треба да го искористиме почетокот на сезоната додека типувањето на голови е исплативо. Нашиот предлог за првото коло е дуелот помеѓу Бургхаузен и вториот тим на Инголштат. На двата меѓусебни дуели од минатата сезона паднаа дури 10 голови, по пет на секој. Веруваме дека сега ќе има најмалку три.

Регистрирај се на Coinbet24

Сондерјиск – Алборг – Г.Г @ 1.87 во 10Bet

Во првото коло од данската елитна дивизија играат Сондерјиск и Аборг. Домаќинот се спаси дури после третиот напорен бараж, додека Алборг заврши на петтото место минатата сезона. Во прпремниот период Сондерјиск играше четири натпревари и тоа сите против дански тимови и издвои победа три пати, додека еднаш беше поразен. Тешко е по тие резултатите да процениме кој ќе триумфира, но веруваме во ефикасен натпревар со голови на двете страни.

Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.84

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*