Фудбалерите типуваат за вас: Брдаровски и Ќумбев со анализа и типови за денешните дуели

Брдаровски

Со денешните натпревари од групите Х и Г ќе се комплетира фазата по групи на Светското Првенство во Русија. Како по обичај групата Г ја анализира и типува Панче Ќумбев, додека групата Г е задача на Владица Брдаровски.

ГРУПА Г

Англија – Белгија – ГГ @ 1.95 во Coinbet24

Мислам дека на овој меч ќе следиме отворен фудбал. Сите добро знаеме дека поразениот од овој меч ќе има полесен пат до крајот на првенството, но не верувам дека тоа ќебиде пречка да погледнеме по некој гол во двете мрежи.

Панама – Тунис – ГГ @ 1.80 во Coinbet24

Овие две репрезентации веќе се испаднати од Светското Првенство по двата порази во првите две кола. Ова е проштален меч за двете селекции и шанса за да го поправат впечатокот. Ќе се игра без притисок, но со голема желба за добар резултат. Затоа очекувам отворен фудбал и од двете страни и повеќе голови.

Ќумбев

ГРУПА Х

Јапонија – Полска – 1 @ 2.62 во Coinbet24

Јапонците се пријатно изненадување на овој мундијал. Мислам дека денес ќе добијат и ќе го осигураат првото место во групата. Полјаците од друга страна разочараа. Нема што да бараат на овој натпревар, освен да играат за престиж.

Сенегал – Колумбија – 2 @ 1.87 во Coinbet24

За мене фаворит на овој натпревар е Колумбија. Штета што доколку Колумбија триумфира на овој меч, селекцијата на Сенегал ќе отпадне од овој турнир но таков е фудбалот. Колумбијците доколку ја повторат играта од дуелот со Полска верувам дека ќе излезат од овој натпревар како победници.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*