Тикет на денот (четврток, 28.06.2018)

тикет на денот

Веќе се гледа и крајот на третото коло од Мундијалот во Русија. За денес избравме три мундијалски натпревари за кои сметаме дека ќе бидат добитни.

Јапонија – Полска – 1х @ 1.45 во 10Bet

Полска во последното коло против Колумбија играше катастрофално. Супер ѕвездата во тимот, Роберт Левандовски скоро и го немаше на теренот, па затоа и беа елиминирани од Колумбија. Од друга страна Јапонија прикажа цврста игра и сметаме дека нема да ја прокоцка шансата за 1/8 финале.

Регистрирај се на 10Bet

Сенегал – Колумбија – 2 @ 1.86 во 1xBet

Јужноамериканците се опоравија од шокантниот пораз од Јапонија и ја декласираа Полска во второто коло. Колумбија има голем квалитет и вистинска штета би било да не го продолжат мундијалот во нокаут фазата. За да се пласираат во 1/8 финалето, треба да го победат Сенегал. Има доволно ѕвезди кои можат да се спротистават на теренот.

Регистрирај се на 1XBET

Англија – Белгија – Г.Г @ 1.95 во Coinbet24

Овој дуел може слободно да го наречеме дерби на колото бидејќи ќе одлучува кој ќе биде лидер на табелата во групата Г. И двете екипи досега прикажаа отворени и ефикасни натпревари полни со голови. Затоа и денес очекуваме голема борба и барем по еден гол на двете страни.

Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.25

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*