Фудбалерите типуваат за вас: Ќумбев, Брдаровски и Гачевски со анализи и предлог типови за денешните дуели

Фудбалери типови

Продолжуваме со рубриката Фудбалерите типуваат за вас. Денес е последен ден од 1/8 финалната рунда на Светското Првенство и повторно со свои анализи и предлог типови ќе се обидат да ви помогнат Ќумбев, Брдаровски и Гачевски.

Панче Ќумбев

ЌумбевШведска – Швајцарија – 2-3 @ 2.00 во Coinbet24

Дуел на две слични репрезентации, со дисциплина во играта, со многу трчање и многу борба. Верувам дека ќе има помеѓу 2 и 3 гола. Не би издвоил фаворит на овој дуел.

Колумбија – Англија – ГГ 3+ @ 2.90 во Coinbet24

Ова ќе биде многу интересен дуел. Двете репрезентации покажаа допадлив фудбал во групната фаза. Верувам дека ќе има голови и дека ќе следиме еден доста возбудлив дуел.

Филип Гачевски

ГачевскиШведска – Швајцарија – 0-2 @ 1.47 во Coinbet24

Ова според мене ќе биде еден многу тежок натпревар. Знаеме дека швеѓаните играат многу добро во одбраната. Но Швајцарија е фаворит на овој меч и е поблиску до победа. Сепак не очекувам многу голови.

Колумбија – Англија – ГГ @ 2.22 во Coinbet24

Ова ќе биде еден тежок меч. Англија е фаворит за победа на овој меч, но Колумбија има свои ѕвезди кои можат со еден потег да решат натпревар. Затоа мислам дека ќе видиме голови и на двете страни.

Владица Брдаровски

БрдаровскиШведска – Швајцарија – 0-2 @ 1.47 во Coinbet24

Очекувам еден тврд и неизвесен натпревар, каде мали ситници ќе го решат победникот. Двете репрезентации одиграа одлично во групната фаза и очекувам голема неизвесност.

Колумбија – Англија – 0-2 @ 1.52 во Coinbet24

Колумбија одигра добро во групната фаза, исто како и Англија освен на последниот меч кога играше со вториот тим. Фудбалерите на Англија се поодморени и тоа е мала предност за оваа селекција. Но сепак очекувам голема неизвесност и малку голови.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*