Светското првенство во ракомет започнува: Кој е најголем фаворит и каде е нашата Македонија?

ракомет

Дојде времето за почеток на Светското првенство во ракомет кое оваа година ќе се изигра во Германија и Данска.

Честа за отворањето секако е на домаќините, односно на 10.01.2019 во 18:15 се игра се игра натпреварот помеѓу Германија и Кореа, додека натпреварот Данска – Чиле е закажан за 20:15 истиот ден.

Како и за секое натпреварување, така и за ова обложувалниците се изјаснија со своите коефициенти, односно ги поделија улогите на фаворити. Ние решивме да ви ги претставиме квотите од најдобрата онлајн обложувалница Bet365.

Според нив, улогата на фаворит ја имаат селекциите на Франција и Данска и доколку сакате да се обложите на нив, вие ќе си добиете коефициент 3.30. Втор фаворит е селекцијата на Германија со квота 6.00, додека третото место е резервирано Шпанија и за нив е понуден коефициент 7.50.

Нашата македонска репрезентација според светските букмејкери е на 11-та позиција и доколку тие го освојат пехарот, вашиот влог ќе биде помножен со 101 коефициент.

Најголеми аутсајдери се екипите на Ангола и Чиле, па така за нив коефициентот е енормно висок, односно изнесува дури 4001.

Како потценета ни делува репрезентацијата на Хрватите, односно Bet365 за нив нуди коефициент 17.

Комплетната понуда од Bet365 можете да ја погледнете на сликата подолу:

Ние како специјализиран сајт за обложување, ве советуваме да ги играте натпреварите во Bet365 бидејќи таму имате најсигурна и најбрза исплата, а исто така на располагање имате премногу игри на кои може да се обложувате. Регистрирајте се во Bet365 ТУКА и уживајте во светското ракометно првенство.

Регистрирај се на Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*