Фудбалерите типуваат за вас: Гачевски и Ќумбев со анализа и типови за денешните мечеви

Гачевски

Претпоследен ден од групната фаза на Светското првенство во Русија. На програмата се натпреварите од групите Е и Ф. За овие две групи, за анализата и предлог типовите се задолжени Панче Ќумбев за групата Ф и Владица Брдаровски за групата Е.

ГРУПА Е

Србија – Бразил – 2 @ 1.53 во Coinbet24

Мислам дека поразот на Србија од Швајцарија беше голем кикс за оваа репрезентација. Токму тој кикс ќе ги кошта многу на ова Светско првенство. Бразил не смее да си дозволи кикс на овој натпревар и затоа очекувам нивна сигурна победа.

Швајцарија – Костарика – 1 @ 1.80 во Coinbet24

Швајцарија заврши голема работа со победата над Србија во предходното коло. Костарика е цврста селекција и тоа го покажа на двата натпревари. Сепак Швајцарија нема да дозволи кикс, им требаат трите бода и ќе ги освојат.

Ќумбев

ГРУПА Ф

Јужна Кореа – Германија – 2 и 3 + @ 1.60 во Coinbet24

Германците се вратија на правата патека. После она што го направија против Шведска сега мислам дека тешко некој ќе ги запре. Кореа е премногу слаба и очекувам висок пораз на нивно конто. Германците мора да добијат и тоа со повеќе разлика.

Мексико – Шведска – 2-3 @ 1.95 во Coinbet24

На Мексико и нула им врши работа но не верувам дека ќе се бранат на овој натпревар. Шведска е во шок после поразот од Германците меѓутоа доколку сакаат да поминат им треба победа денес. Очекувам цврст натпревар и верувам дека ќе има најмалку два а највеќе три гола.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*