Серија А 38-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

Серија А

Дојде и денот кога завршува италијанското првенство за оваа сезона. Најинтересниот дуел во последното коло ќе биде дуелот помеѓу Лацио и Интер, кој ќе одлучи кој ќе биде четвртиот патник во Лига на шампиони.

Јувентус – Верона – 4+ @ 1.58 во 10Bet

Старата дама ја одбрани дуплата круна по четврт пат, а тоа е успех за восхит. Нажалост повторно остана без европски трофеј, но се сомневаме дека ќе се откажат од него во наредната сезона. Верона се враќа во Серија Б, а тоа ги потреси навивачите на овој клуб. Коефициентот за победа на Јувентус е мал, па затоа обидете се со голови.

Џенова – Торино – Г.Г @ 1.44 во Unibet

Натпревар кој не одлучува за ништо. Џенова умее да игра ефикасни натпревари, како што беше во последното коло кај Беневенто. Торино цела сезона игра на гол повеќе, па веруваме дека и сега ќе биде така. Типуваме по еден гол на двете страни.

Каљари – Аталанта – 0-2 @ 2.20  во 10Bet

Домаќинот направи голем чекор кон опстанок со победата во Фиренца, а ако ја совлада Аталанта, нема да се грижи за резултатите од конкурентите. Проблемот е што гостинот доаѓа по бодови кои можат да ги одведат во Европа. Екипата од Бергамо има подобар тим и фаворит е, но мотивот на домаќините е посилен.

Киево – Беневенто – 1 @ 1.50 во 10Bet

Секоја чест на Беневенто за изданијата во финишот на сезоната. Првенството кое го започнаа со 13 последователни порази, го завршуваат со 21 бод, сосема солидно, но последното место не успеаа да го избегнат. Кога би имале шанса од август повторно да играат во елитата, сигурно би можеле да бидат многу успешни, но повраток нема. Домаќинот има две победи зад себе, а гостинот славеше против Џенова и се опрости од навивачите.

Милан – Фиорентина – 1 @ 1.80 во 10Bet

Росонерите примија гол во судиската надокнада на мечот во Бергамо и за една недела го пролонгираа својот пласман во Лига Европа. Тоа е после сите турболенции во оваа сезона, сепак, реално достигнување. Во еден момент им се закануваше борба за опстанок, а потоа беа блиску до ЛШ. Победата над Фиорентина ќе ги реши сите дилеми.

Фантастично: Направи депозит од најмалку 60 денари и добиј 100% бонус до 6000 денари во 1xBet!

Наполи – Кротоне – 3+ @ 1.40 во Unibet

Да не е последно коло, овде би немало никакви дилеми, освен со колку гола ќе победи Наполи. Меѓутоа домаќинот е потполно без мотив и уште еднаш заврши на втората позиција. Прашањето е дали со победа Кртоне ќе се спаси. Тешко е да се типува конечен исход, па затоа одлучивме да играме на голови.

СПАЛ – Сампдорија – 1 @ 1.60 во 10Bet

Преку трње до ѕвезда, гласеше слоганот на СПАЛ после првата сезона во Серија А. За да се покажи латинската изрека како точна потребно е да ја совладаат незаинтересираната Сампдорија која и онака е во лоша форма. Од Кротоне има подобар меѓусебен резултат, а тоа може да биде пресудно на крајот. Екипата од Џенова ќе заврши во средината на табелата, што е разочарувачки после добриот старт на првенството. Веруваме во победа за домаќините.

Удинезе – Болоња – 1 @ 1.50 во 10Bet

Удинезе во последната рунда ја победи Верона, а на тој начин ја прекина низата од 15 натпревари без победа. Сепак, баш во најважниот момент црно белите запишаа победа, но мора да се признае дека имаа и среќа во самиот финиш. Од Кротоне имаат подобар меѓусебен резултат, но не и од СПАЛ. Практично  им треба само бод против Болоња, а не се сомневаме дека нема да го освои.

Лацио – Интер – Г.Г @ 1.54 во Unibet

Сите патишта во недела водат во Рим и тоа на Олимпико. Преку 12.000 тифози на Интер најавија присуство во вечниот град со намера да помогнат на својот клуб да се пласираат во ЛШ. Од друга страна на Лацио им е потребен само бод, бидејќи имаат три бода повеќе, додека Интер само со победа може да го оствари европскиот сон. Интер мора да напаѓа, а Лацио не знае да игра 0-0, па така головите на двете страни ќе ги видеме секако.

Сасуоло – Рома – 2 @ 1.86 во 10Bet

Домаќинот го одбележа финишот од првенството со добри резултати. Рома избори пласман во ЛШ, па ќе се обиде и наредната сезона да го повтори овој сјаен резултат. Нив им е потребна победа за да останат на трето место, па затоа очекува „Волчицата“ да победи.

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. Дерби на денот: Лацио – Интер, само за една екипа има место во Лигата на Шампиони – Kladenje.mk
  2. Дерби на денот: Лацио – Интер, само за една екипа има место во Лигата на Шампиони - Sportski

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*