Тикет на денот (сабота, 19.05.2018)

Уште малку натпревари останаа каде што значат бодовите, но овој викенд сепак ќе донесе неколку драматични натпревари.  Еве ги нашите предлози за саботниот тикет.

Троа – Монако – 2 @ 1.57 во 10Bet

Еден од најинтересните натпревари од 38 коло на фрацуската лига. Домаќиниот се бори за опстанок, а гостинот за пласман во ЛШ. Троа е во тешка ситуација, поразот ги води во Лига 2, а за несреќа играат против Монако кој се бори за директен пласман во елитата. Можеби бод би бил доволен, но на домаќинот никако. Веруваме дека Монако ќе пресуди на овој натпревар.
Регистрирај се на 10Bet

Лорка – Ваљадолид – 2 @ 1.83 во 10Bet

Домаќинот кратко се задржа во втора лига, па сеа ќе се враќа во трета. Во последно време не играат лошо и поразени се само еднаш во последните пет кола. Услуга на сегашниот противник им направија претходното коло кога ја победија Нумансија, па сега Ваљадолид има исти број бодови со Нумансија, последната екипа која е во зоната на бараж. Гостите се во одлична форма, три победи и реми имаат во последните четири натпревари и со право се надеваат дека ќе учествуваат во доигрување.

Регистрирај се на 10Bet

Фантастично: Направи депозит од најмалку 60 денари и добиј 100% бонус до 6000 денари во 1xBet!

Спарта – Сигма – 1 @ 1.74 во 1xBet

Претпоследното коло од чешката лига го носи дуелот помеѓу Спарта и Сигма во Прага кој ќе одлучи за пласман во Лига Европа. Гостите од Оломук имаат три бода повеќе, па Спарта со триумф би се изедначила со нив. Навидум е доста комплицирано, но не можеме да ја замислиме Спарта надвор од Европа после големите вложувања оваа сезона.

Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*